Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Microsoft chce być jak Epic Games i rozdaje gry za darmo

​Jeśli należycie do nielicznego grona osób, które nie grają obecnie w The Last of Us Part II, to być może zainteresuje Was najnowsza propozycja giganta z Redmond.

Czyżby Microsoft pozazdrościł Epic Games Store popularności wynikającej z cotygodniowego rozdawania nowych gier? Trudno powiedzieć, ale z pewnością jest czego, bo wydawca poinformował dziś o swoich najnowszych osiągnięciach, a mianowicie liczbie jednoczesnych użytkowników na poziomie 13 mln osób oraz liczbie aktywnych użytkowników miesięcznie, która na PC przekroczyła już 61 mln.

Reklama

Tak czy inaczej, twórcy Xboxa postanowili zrobić nam prezent i obecnie rozdają aż 5 darmowych produkcji. Co prawda nie są to hity pokroju GTA V czy Assassin’s Creed Syndicate, które można było zgarnąć od Epic Games, ale z pewnością znajdą one swoich fanów, a są to:

  • Farming Simulator 14,
  • Farming Simulator 16,
  • Omega Rally Championship,
  • Blackbeard’s Cove,
  • Spider Jet Flight - Shoot & Strike.

Farming Simulator nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, bo gra pozwalająca poczuć się jak prawdziwy rolnik jest w naszym kraju niezwykle popularna. Omega Rally Championship to arcade’owe ściganie w kreskówkowym stylu, w Blackbeard’s Cove zajmujemy się eksplorowaniem morskim głębin w poszukiwaniu legendarnego statku skrywającego zaginiony skarb, a Spider Jet Flight - Shoot & Strike przypomina stare dobre Space Invaders, tyle że w odświeżonej oprawie (aż trudno uwierzyć, że Microsoft normalnie życzy sobie za tę grę 369,99 PLN).

Jeśli więc cierpicie na nadmiar wolnego czasu albo nie chcecie angażować się w żaden duży tytuł fabularny, to oferta dostępna jest w sklepie Microsoft jeszcze przez kilka dni. A jeśli nic nie przypadło Wam do gustu, to pamiętajcie, że Epic Games store rozdaje obecnie za darmo horror psychologiczny Path, a na Steamie można odebrać świetną bijatykę Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje