Microsoft blokuje dzielenie się kontami na Xboksie. Gigant z Redmond reaguje na handel kontami?

​Wszystko wskazuje na to, że Microsoft wytoczył ciężkie działa przeciwko handlarzom, którzy odpłatnie dają dostęp do swoich kont z grami.

Na aukcjach internetowych nie brakuje ofert od "Januszy biznesu", którzy chcąc sobie zarobić dają odpłatnie dostęp do swoich gier z różnymi grami. Takie aukcje obejmują nie tylko popularne platformy pokroju Steam, ale również konsole i konta na Xbox One.

W przypadku urządzenia Microsoftu wszystko odbywa się dzięki funkcji dzielenia się profilem, aczkolwiek najwyraźniej amerykańskie przedsiębiorstwo postanowiło wziąć się za domorosłych handlarzy i taką możliwość zablokować. W sieci nie brak bowiem informacji od użytkowników, którzy kupili takowe udostępnienie konta i teraz nie mogą się na niego zalogować.

Reklama

Zresztą potwierdza to komentarz jednego z internautów, który przyznał, że najnowsza aktualizacja "zmienia wszystko" u osób grających na kupionych kontach Xbox. Samo Allegro najwyraźniej niewiele robiło z tym fantem skoro profilowy biznes kwitł na serwisie aukcyjnym zaś dotychczasowa odpowiedź serwisu mocno zawodziła bowiem stwierdzono w niej: "W takiej sytuacji nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy dochodzi do naruszeń praw, a jeśli tak to w jakim zakresie.

Dlatego musielibyśmy otrzymać zgłoszenie od właściciela praw/marki i po przeanalizowaniu takiego zgłoszenia, jeżeli byłaby podstawa, oferty zostałyby usunięte". Najwyraźniej Microsoft sam postanowił poradzić sobie z problemem, aczkolwiek nie wiemy, czy dosłownie każdy kupujący ma taki problem.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy