Metro Redux: Metro trafi na XBO i PS4?

Nie mieliście jeszcze okazji zejść do podmoskiewskich podziemi? Będzie ku temu nowa okazja.

Do sieci wyciekły informacje o Metro Redux - zbiorczym pakiecie gier studia 4A Games, który ma ukazać się nie tylko na PC, ale także na nowych konsolach, a więc Xboksie One i PlayStation 4. Włoski serwis Everyeye otrzymał od swojego czytelnika dwie grafiki.

Prezentują one Metro Redux - zestaw składający się z odświeżonych wersji Metro 2033 i Metro: Last Light. Co jednak ważne, pakiet tworzony jest nie z myślą o X360 i PS3, a o Xboksie One i PlayStation 4. W związku z tym - tak przynajmniej wynika z informacji zawartych na obrazkach - developerzy planują ulepszyć oprawę wizualną.

Teoretycznie może oznaczać to, że obie produkcje będą po prostu wyglądały tak, jak na PC, tyle tylko, że paczka ma pojawić się także na komputerach. Niewykluczone więc, że zmiany w warstwie graficznej będą wykraczały poza drobny lifting - w innym wypadku wydawanie zestawu na "blaszakach" nie miałoby sensu, zwłaszcza, że na pecetach obie gry można dostać za grosze (i to nawet w pakietach).

Z grafik wynika, że Metro Redux ukaże się w lipcu tego roku nakładem firmy Deep Silver. Oczywiście to są na razie tylko niepotwierdzone informacje i należy podchodzić do nich ze sporym dystansem.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy