Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Metro Exodus zbiera świetne recenzje na Steamie, gdzie nie jest sprzedawane

​Bombardowanie gier negatywnymi recenzjami na Steamie to już niemal standardowy sposób na wyrażenie swojego sprzeciwu przeciwko przeróżnym praktykom producentów i wydawców. W przypadku Metro Exodus mamy jednak do czynienia z odmienną sytuacją - oceny są pozytywne.

Problem polega na tym, że postapokaliptyczna strzelanka od studia 4A Games nie jest obecnie sprzedawana w sklepie Valve, gdzie aktywowany są jedynie zamówienia przedpremierowe. Docelowym miejscem zakupu pozostaje Epic Games Store, przynajmniej przez 12 miesięcy.

Reklama

Decyzja o porzuceniu Steama na rzecz nowego Epic Games Store wywołała niedawno sporą falę krytyki oraz kontrowersji. Na tyle dużą, że gracze oburzeni takim podejście masowo wystawiali negatywne recenzje pod... poprzednimi odsłonami serii, dostępnymi na platformie Valve.

Ale Metro Exodus nadal posiada kartę produktu na Steamie, gdzie wyświetlane są trailery, zrzuty z ekranu oraz aktualności. To otwiera także drogę do publikowania recenzji i można spodziewać się, że również tutaj powinny w takim razie pojawić się głównie negatywne opinie i oceny graczy.

Jest jednak całkiem inaczej, ponieważ rubryka z recenzjami faktycznie zalewana jest nowymi wpisami, lecz te są najczęściej pozytywne. Zdarzają się jednak całkiem interesujące komunikaty, jak "Mam nadzieję, że Epic Games Store upadnie" oraz pozdrowienia dla graczy kupujących tytuł w 2020 roku.

"Pomimo wszystkich tych kontrowersji związanych premierą i moją opinią na temat decyzji wydawcy, które oceniam jako niesprawiedliwe dla graczy na Steamie, 4A nadal wyprodukowało arcydzieło" - napisał inny użytkownik, już w nieco bardziej konstruktywnym opisie. "Ta gra to sztuka".

"To bez wątpienia jedna z najlepszych gier bazujących na fabule, z jaką miałem do czynienia. To wydawca powinien się wstydzić, nie deweloperzy, za rujnowanie sukcesu produkcji tylko po to, by zarobić nieco więcej na Epic Games Store. Gra na pewno warta zakupu" - dodaje kto inny.

Epic Games Store nie posiada obecnie systemu recenzji, co może właśnie skłaniać graczy do publikowania opinii na Steamie. Jeśli mowa o Metro Exodus, to wyłączność wersji PC dla tego sklepu ma potrwać przez dwanaście miesięcy, a więc gra powinna trafić na Steamie gdzieś w 2020 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Metro Exodus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama