Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Metro Exodus sprzedaje się świetnie, także na Steamie

​Strzelanka Metro Exodus zadebiutowała na rynku i zebrała nie tylko bardzo wysokie oceny w recenzjach, ale także bardzo dobrą sprzedaż. Na samym Steamie zarejestrowano około 200 tysięcy egzemplarzy, choć produkcja... nie jest dostępna nawet w sprzedaży na platformie Valve.

Liczba około 200 tysięcy kopii, ujawniona przez serwis SteamSpy, stanowi więc wyłącznie liczbę zamówień przedpremierowych składanych na grę. Wyłącznie te egzemplarze można uruchomić na Steamie, ponieważ standardowa, popremierowa sprzedaż na PC prowadzona jest w Epic Store.

Reklama

O sprawie porzucenia Steama na rzecz Epic Games Store było w ostatnich tygodniach bardzo głośno. Wyłącznie zamówienia przedpremierowe, które zdążono złożyć w sklepie Valve, są tam honorowane. Wszystkie inne - także kopie pudełkowe, również w Polsce - aktywowane są już na nowej platformie.

Na Steamie nadal dostępne będą także przyszłe dodatki DLC, wydawane w ramach przepustki sezonowej. Jeśli kupiliśmy wydanie standardowe w sklepie Valve, będziemy mogli w przeszłości dokupić DLC także na Steamie - w tej kwestii nic się nie zmienia. Liczą się pieniądze.

Metro Exodus wydano oczywiście także na konsolach, PS4 oraz Xbox One. W tym przypadku mamy mniej konkretnych informacji, pochodzących - jak na razie - wyłącznie z rynku brytyjskiego. Tutaj produkcja nie zdołała jednak wyprzedzić Far Cry New Dawn, plasując się na drugiej lokacie.

Wydawca ma jednak powody do zadowolenia, ponieważ przegrał bitwę o pierwsze miejsce o zaledwie 2 tysiące egzemplarzy. Co więcej, rezultaty są lepsze od Metro: Last Light z 2013 roku. Co więcej, mowa wyłącznie o wersjach pudełkowych, które coraz bardziej tracą na znaczeniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje