Metro Exodus jednak sprzedało się dobrze w Epic Games Store?

​Czas na kolejny odcinek sagi pod tytułem "Metro Exodus w Epic Games Store". Jeszcze w czwartek szef firmy wydawniczej THQ Nordic jak ognia unikał odpowiedzi na pytanie, jak strzelanka sprzedała się na tej platformie dystrybucji, co skłoniło do spekulacji, że wyniki w sklepie Epic nie były najlepsze.

Podczas przeprowadzonej konferencji, Lars Wingefors mówił już właśnie na temat Metro Exodus. Jak przyznał, że zadowolony ze sprzedaży, zwłaszcza w kanałach dystrybucji cyfrowej. Jak jednak dodał, że "absolutna większość" dochodów pochodzi z platform konsolowych, a wcale nie z rynku PC.

To o tyle zastanawiające, że "ojczyzną" dla serii Metro są właśnie komputery osobiste. Trzeba jednak dodać, że komputery osobiste oraz Steam - a nie Epic Games Store. Wingerfors wił się podobno, jak tylko mógł, by ominąć wszelkie pytania na temat sprzedaży na PC i wyłączności dla Epic Games Store.

Reklama

To natychmiast skłoniło do rozważań, że wydanie Metro Exodus w wersji PC wyłącznie w Epic Games Store i jednoczesne porzucenie popularnego Steama było dużym błędem. Dlatego też wygląda na to, że Lars Wingefors został poproszony o sprecyzowanie sytuacji i ponowne zajęcie stanowiska.

Menedżer zmienił więc stanowisko o 180 stopni i przyznał dość niespodziewanie w rozmowie z serwisem PCGamesN, że to właśnie Epic Games Store jest najbardziej dochodową platformą dystrybucji cyfrowej dla Metro Exodus, nawet jeśli dzień wcześniej mówił, że jest tak na konsolach.

"Epic Games Store wyprzedził nasze oczekiwania pod względem sprzedaży oraz liczby egzemplarzy zarówno w przypadku Metro Exodus oraz Satisfactory w pierwszym kwartale roku. Epic Games Store to także pierwsza platforma dystrybucji pod względem sprzedaży i liczby egzemplarzy w tym okresie".

I komu tu wierzyć? Lub - bardziej poprawnie - której wypowiedzi Wingerforsa wierzyć? Być może problemem jest fakt, że to nie THQ Nordic, lecz Deep Silver jest bezpośrednim wydawcą Metro Exodus i wszelkie informacje na temat sprzedaży mogą spływać do "centrali" z opóźnieniem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games Store
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy