Reklama

Metal Gear Solid V: Porównanie wersji z PS4 i Xboksa One

Ostatnio zrobiło się dosyć głośno na temat najnowszego projektu Hideo Kojimy, piątej odsłony legendarnej już serii Metal Gear Solid.

Była już afera na tle seksualnym, a skoro tak, to teraz przyszła kolej na kontrowersje związane z optymalizacją kodu pod konkretne systemy. Na popularnym kanale w serwisie YouTube - Games HQ Media - opublikowane zostały ostatnio dwa nowe zwiastuny z Metal Gear Solid V. Wyżej wymienione materiały filmowe pochodzą z wersji na platformy następnej generacji, tj. oczekiwane z niecierpliwością PlayStation 4 i Xboksa One.

W zeszłym tygodniu na targach Tokyo Games Show, twórca gry, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer powiedział, że silnik Fox Engine, na jakim stworzony został MGS V, zaprojektowany został z myślą o aktualnej generacji konsol, dlatego tytuł ten pod względem grafiki może nieco odstawać od pozostałych produkcji na next-geny. Według jego zapewnień, deweloperzy dążyli do uzyskania podczas gry na dotychczasowych systemach (PS3 i Xbox 360) stałej animacji na poziomie 30 klatek na sekundę, podczas gdy edycja na PS4 i Xboksa One miała uruchamiać się już w solidnych 60 fps.

Reklama

"Silnik Fox Engine zaprojektowany został‚ z myślą o obecnej generacji konsol. Być może, że gra będzie posiadać pewne niedoskonałości w porównaniu z innymi produkcjami, które od samego początku tworzone były wyłącznie z myślą o nowych sprzętach" - powiedział Kojima.

"Wersje na następną generację na pewno będą mogły pochwalić się wyższą rozdzielczością oraz dużo lepszą grą światłocieni. Sama rozgrywka jednak nie ulegnie zmianie - staramy się sprawić, by edycje na aktualną, jak i następną generację, były do siebie możliwie najbardziej zbliżone" - dodał‚ twórca MGS V.

Tak jak już wspominaliśmy, Metal Gear Solid V ukaże się na PS3, PS4, Xboksie 360 oraz Xboksie One. Oficjalna data premiery nie została jeszcze potwierdzona. Warto jednak przypomnieć, że Phantom Pain to pierwsza odsłona serii, w której główny bohater, Snake, nie przemówi głosem charyzmatycznego Davida Haytera. Kanadyjczyka zastąpi inny, znany z serialu "24 godziny", aktor, Keither Sutherland.

A teraz wisienka na torcie. Opisywane w newsie dwa filmiki. Zapraszamy do oglądania i zdecydowania, która wersja według was wypada lepiej. Komentarze poniżej milej widziane.

Wersja na PlayStation 4:

Wersja na Xboksa One:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy