Reklama

MediEvil Remake z datą premiery

​Sony poinformowało podczas imprezy State of Play, że odświeżona wersja produkcji MediEvil z zamierzchłej przeszłości 1998 roku zadebiutuje jeszcze w tym roku. Remake ukaże się 25 października, wyłącznie na PlayStation 4. Opublikowano także całkiem nowy trailer gry, z fragmentami rozgrywki.

Oryginał ukazał się w 1998 roku na pierwszej konsoli PlayStation. Tytuł jest grą akcji, w której wydarzenia przedstawiono z perspektywy kamery umieszczonej za kierowaną postacią. Zabawa sprowadza się do eksplorowania lokacji i walki z pojawiającymi się na ekranie przeciwnikami.

Głównym bohaterem jest niejaki sir Daniel Fortesque - odważny rycerz. Problem jednak w tym, że śmiałek tak naprawdę nie żyje, ponieważ zginał podczas jednej z bitw. Podopieczny zostaje ożywiony przez złego czarnoksiężnika Zaroka, co zmusza go do powrotu do akcji wbrew własnej woli.

Reklama

Gracze kierują więc zmartwychwstałym kościotrupem, co ma pewne korzyści - wojownik potrafi odczepić swoje ramię, by wykorzystać część szkieletu w walce. Nie zabrakło oczywiście bardziej tradycyjnego oręża, pokroju mieczy, a także całych hord nieumarłych Zaroka do wyeliminowania.

Szczegółów na temat odświeżonej wersji Medievil nie ujawniono. Wiemy jednak, że zakres wprowadzanych zmian jest podobny, jak w przypadku remasterów trzech odsłon cyklu Crash Bandicoot i obejmie między innymi oprawę wizualną zbudowaną na dobrą sprawę od podstaw.

Za remake odpowiada studio Other Ocean Interactive z Kalifornii, w przeszłości twórcy między innymi hitów, takich jak Giant Cop: Justice Above All, Giant Cop: Justice Above Al oraz wielu innych konwersji i portów. Dla posiadaczy konsoli PlayStation 4 Pro przygotowano możliwość grania w jakości 4K.

Oryginał po premierze w Europie oraz w Ameryce Północnej ukazał się rok później także w Japonii. W 2007 roku tytuł pojawił się dość niespodziewanie na PlayStation Network. Był też sequel: MediEvil 2 z 2000 roku. Co ciekawe, przygotowano już jeden remake, MediEvil: Resurrection, na PSP w 2005 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje