Reklama

Medievil doczeka się odświeżonej wersji

W trakcie zorganizowanego w miniony weekend PlayStation Experience ujawniono, że trwają prace nad odświeżoną wersją Medievil.

Oryginalna produkcja ukazała się w 1998 roku na pierwszej konsoli PlayStation. Tytuł jest grą akcji, w której wydarzenia przedstawiono z perspektywy kamery umieszczonej za kierowaną przez graczy postacią. Zabawa sprowadza się do eksplorowania kolejnych lokacji i walki z pojawiającymi się na ekranie przeciwnikami.

Głównym bohaterem jest niejaki sir Daniel Fortesque - odważny rycerz. Problem jednak w tym, że śmiałek tak naprawdę nie żyje, ponieważ zginał podczas jednej z bitw. Podopieczny zostaje ożywiony przez złego czarnoksiężnika.

Reklama

Gracze kierują więc zmartwychwstałym kościotrupem, co ma pewne korzyści - wojownik potrafi odczepić swoje ramię, by wykorzystać część szkieletu w walce. Nie zabrakło oczywiście bardziej tradycyjnego oręża pokroju mieczy.

Szczegółów na temat odświeżonej wersji Medievil nie ujawniono. Niewykluczone jednak, że zakres wprowadzanych zmian będzie podobny, jak w przypadku remasterów trzech odsłon cyklu Crash Bandicoot i obejmie między innymi poprawioną oprawę wizualną.

Daty premiery gry nie podano, ale powinno ukazać się w przyszłym roku na konsoli PlayStation 4. Poniżej można obejrzeć krótki zwiastun tytułu:

Dowiedz się więcej na temat: Medievil

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje