Max Payne zabił w grach ponad 2 tysiące przeciwników

​Ilu wrogów zabił Max Payne podczas swojej długiej wędrówki? To postanowił sprawdzić jeden z graczy i zaprezentowane liczby mogą być nieco zaskakujące.

Max Payne to jeden z najpopularniejszych bohaterów gier wideo, którego osobista tragedia opowiedziana przez deweloperów ze studia Remedy Entertainment poruszyła wiele osób. I chociaż o tej postaci od 2012 roku, czyli od czasu premiery trzeciej i jak na razie ostatniej części serii, jest cicho, to nie oznacza, że Payne kompletnie zniknął z radarów.

Popularny policjant wrócił za sprawą statystyk użytkownika Reddita, który postanowił obliczyć, ilu oponentów heros zabił przez wszystkie części swoich przygód. Do tego celu gracz przeszedł wszystkie gry i z zebranych statystyk wynika, że Max Payne w "jedynce" pokonał 652 przeciwników, w "dwójce" 373 oponentów, a w "trójce" rozprawił się z 1216 wrogami.

Reklama

To daje łącznie około 2291 ofiar naszego bohatera, do których zaliczają się pospolici przestępcy, policjanci czy więksi bossowie. Warto wspomnieć, że przytoczony użytkownik Reddita analizuje liczby zabójstw znanych z gier bohaterów i na jego liście znajduje się nie tylko Max Payne, ale również znany z serii Splinter Cell Sam Fisher, a także postaci z Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption 2.

Przypomnijmy, że w momencie debiutu Max Payne 3 sprzedawał się bardzo dobrze i w ciągu pierwszego tygodnia strzelankę nabyło 3 miliony graczy. Wychodzi więc na to, że trójka przynajmniej na starcie spotkała się z większym zainteresowaniem niż druga część.

Aktualnie mamy raczej małe szanse na powstanie gry Max Payne 4, aczkolwiek mówi się, że Remedy Entertainment, które na koncie ma też udaną produkcję Control, pracuje nad dwoma tajemniczymi projektami i kto wie - być może jest to właśnie nowa przygoda niepoprawnego gliniarza?

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Max Payne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy