Matthew McConaughey w szalonej grze akcji. Exodus podbije serca milionów?

Podczas The Game Awards 2023 zapowiedziano dziesiątki rozmaitych gier, zróżnicowanych pod względem tematyki i gatunku. Prawdziwym "czarnym koniem" wydarzenia został Exodus, nowa gra od studia Archetype Entertainment.

Exodus zapowiedziany został nie przez byle kogo. Na scenę The Game Awards zagościł sam Matthew McConaughey. Aktor znany m.in. z "Interstellar", "Witaj w klubie" czy z "Detektywa" pokusił się o pewne żarty i odniesienia do tego pierwszego z powyższych dzieł, po czym ujrzeliśmy oficjalny zwiastun nadchodzącej gry.

Exodus powstaje, jak już wspomnieliśmy, z ramienia Archetype Entertainment. Prawdopodobnie właśnie w tym tkwi cały sęk i dodatkowo ogromne nadzieje, jakie fani pokładają w tym tytule. Otóż studio założono w 2019 roku, a zespół deweloperów składa się m.in. z weteranów BioWare i kilku innych producentów zajmujących się tworzeniem gier AAA.

Reklama

Exodus to trzecioosobowa gra akcji, stawiająca na eksplorację i ogromną dynamikę. W samym trailerze twórcy prezentują nam wykorzystanie broni okraszonych różnymi dziwnymi mocami, czyli przedsmak tego, co czeka nas w momencie premiery tego dzieła. Warto w tym miejscu dodać, że obecność McConaughey’a na scenie The Game Awards nie jest przypadkowa.

Aktor podłoży głos głównemu protagoniście Exodusa. W zwiastunie widzimy, że wciela się on w członka większej grupy astronautów. Już teraz produkcja powstająca od Archetype Entertainment otrzymała łatkę gry mocno inspirującej się uznaną serią Mass Effect. Czy faktycznie tak będzie? Przekonamy się o tym zapewne dopiero w momencie premiery gry, a ta nie jest jeszcze ogłoszona.

Exodus trafi na sklepowe półki na platformach: PC, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Tymczasem spójrzcie na kinowy zwiastun tego dzieła. Jest na czym zawiesić oko.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy