Mass Effect: Nowa część w fazie prototypu

​Firma Bioware opublikowała aktualizację dotyczącą rozwoju kolejnego Mass Effect. Prace trwają, ale są na bardzo wczesnym etapie. Taka deklaracja wystarcza jednak, by rozpalić umysły graczy.

W niedawno opublikowanym poście na blogu BioWare zdradziło, że nad kolejnym tytułem Mass Effect wciąż trwają prace, choć wciąż są na etapie prototypowania. Fani kultowej sagi science fiction prawdopodobnie będą musieli trochę poczekać, zanim zobaczą kolejny rozdział swojej ulubionej space opery.

Seria Mass Effect narodziła się w 2007 roku w biurach kanadyjskiego dewelopera BioWare, stając się od tego czasu jedną z najbardziej udanych serii gier RPG akcji w historii. Saga słynie ze świetnie napisanych postaci i sporego wpływu gracza na rozwój fabuły. Pierwsze trzy gry skupiają się na staraniach komandora Sheparda, aby ocalić galaktykę przed rasą starożytnych maszyn znanych jako Żniwiarze. W przygodach towarzyszą mu - obok ludzi - różne rasy zamieszkujące galaktykę. Ostatnia część, Mass Effect: Andromeda, choć była fenomenalna pod względem graficznym, to nie powtórzyła sukcesu trylogii. Spłycone interakcje z NPCami oraz miałka fabuła sprawiły, że o grze szybko zapomniano.

Reklama

Nowy Mass Effect jest na bardzo wczesnym etapie

Dyrektor generalny BioWare, Gary McKay napisał (przy okazji postu na temat Dragon Age 4), że w studiu trwają także prace nad nową częścią Mass Effect. Jest to jednak dopiero faza prototypowania i minie jeszcze wiele lat, zanim gracze ponownie będą mogli eksplorować rubieże kosmosu. Tym razem BioWare ma trudne zadanie - po pierwsze musi zmazać złe wrażenie po Andromedzie, a po drugie myśleć o Mass Effect w kontekście gry wydawanej w połowie (mniej więcej) obecnej generacji konsol. Tytuł musi być więc dopracowany pod każdym względem. W końcu mowa tu o budżetach AAA.

Wygląda na to, że Mass Effect nie pojawi się na półkach sklepowych jeszcze długo, ale trzeba liczyć, że przywróci serii dawną chwałę. Oczekiwania graczy będą ogromne, konkurencja na rynku wielka, ale nie z takimi rzeczami mierzyli się bohaterowie Mass Effect.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy