Reklama

Mass Effect: Nachodzi wersja planszowa

Świetna wiadomość dla zagorzałych miłośników kosmicznej sagi Mass Effect, którzy od czasu do czasu lubią odłożyć na bok pada i zagrać w jakąś planszówkę.

BioWare co prawda ma już plany rozwoju jednej ze swoich flagowych marek, jaką jest Mass Effect, ale przy okazji studio postanowiło ogłosić także wydanie nowych przygód kultowego komandora Sheparda, który ponownie ratować będzie świat przed zagładą.

Tym razem jednak nie będzie się to odbywać w wirtualnej przestrzeni, lecz bardziej realistycznej, bo planszowej. Zapowiadana gra będzie kolejną po Halo Wars czy StarCrafcie edycją popularnej planszówki Risk (w Polsce bliżej znana pod nazwą Ryzyko).

Oprócz informacji ujawniającej nowy projekt z uniwersum Mass Effect, panowie z BioWare nie ujawnili zbyt wiele szczegółów. Na oficjalnym profilu w serwisie Facebook zaprezentowana została propozycja pudełka z grą (zobaczycie ją pod newsem). Możliwe, że gra trafi do sklepów właśnie w takiej formie. Ponadto zapowiedziano enigmatycznie, iż premiera nastąpić ma jeszcze w tym roku, ale dokładnie kiedy, jeszcze nie wiadomo.

Reklama

Jesteście ciekawi, jak zareagowali niektórzy fani na wiadomość o przeniesieniu świata Mass Effect na łamy planszowej gry? Poniżej prezentujemy kilka najlepszych wypowiedzi, wybranych przez naszą redakcję:

  • "Czy elementy wyboru zakończenia także będą wyróżnione kolorystycznie?";
  • "W dziesiątej rundzie, niezależnie od dotychczasowe wyniku, Żniwiarze zawsze będą dziesiątkowały innych graczy";
  • "Czy planszowa wersja będzie zawierała prawdziwe zakończenie?";
  • "Myślę, że ten produkt nie będzie zbytnio odbiegał od zasad klasycznego Ryzyka. Różnica polegać będzie pewnie tylko na tym, że kiedy trzeba będzie ostatecznie rozstrzygnąć, kto zwycięża, to do dyspozycji dostaniemy trzy możliwości, ale żadna z nich nie będzie dobra...".

Jak widać gracze jeszcze nie zapomnieli autorom serii niewybaczalnych błędów, jakie ci popełnili podczas prac nad trzecią częścią. Dobry humor to podstawa, a sama planszówka pewnie i tak sprzeda się całkiem dobrze. Podobnie było w przypadku Monopoly, która przyozdobiona została w barwy jednej z gier firmy Zynga pt. CityVille.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje