Mass Effect: Andromeda - BioWare ujawnia szczegóły

Póki co ekipa z Bioware nie jest gotowa pokazywać nowych materiałów z Mass Effecta światu - i najwyraźniej będzie tak przez dłuższy czas, co potwierdził na swoim Twitterze reżyser Chris Wynn.

Na pocieszenie jednak uchylił rąbka tajemnicy w paru kwestiach dotyczących Andromedy. "Przez jakiś czas nie przedstawimy nowego gameplayu, chcemy skupić się na jego tworzeniu" - stwierdził na swoim profilu Wynn, gasząc nadzieję na rychłą premierę kolejnego trailera.Czym osłodził tę informację? Paroma kąskami dla fanów serii.

  • Choć nie spotkamy znajomych gwiazd z trylogii (miejsce akcji to układ odległy od Cytadeli), znajomy klimat stworzą klasyczne rasy oraz pojazdy pokroju Mako.
  • Nie jest jednak powiedziane, że pomniejsi NPCe z poprzednich gier nie pojawią się w Andromedzie - musi mieć to jednak sens, a studio ciągle dodaje kolejne postacie.
  • Bardzo prawdopodobne jest, że oprócz asari, kroganów i tak dalej spotkamy na swojej ścieżce zupełnie nowe rasy. Wynn zasugerował, że podpowiedź na ten temat dostrzeżemy w niedawnym trailerze.
  • Podstawą systemu walki będzie ten z Mass Effecta 3 - Bioware musiało go odbudować w nowym silniku, ale będzie mimo tego bardzo podobny, wyjąwszy parę nowych dynamizujących starcia elementów.
  • Zmiany w multiplayerze? Na tweet o treści "Boże mass effecta spraw, że jeśli umrę przed andromedą, niech multiplayer pozostanie tylko coopem" Chris Wynn odpowiedział żartobliwie "Twoje życzenie na łożu śmierci jest dla mnie rozkazem". Pytanie, co miał tu na myśli? Czy rzeczywiście w ME:A pojawi się wyłącznie kooperacja?
  • Dopiero teraz rozpoczął się casting aktorów głosowych.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy