Markus Persson, autor Minecrafta, usunął konto na Twitterze

​Ojciec Minecrafta postanowił usunąć swój profil na Twitterze na prośbę jednego z youtuberów, z którym wdał się w dyskusję.

Markus "Notch" Persson jest twórcą jednej z najpopularniejszych gier minionych lat, czyli Minecrafta. Deweloper postanowił usunąć swój profil na Twitterze, ponieważ nie chciał, by pewien youtuber pisał o polityce. Chodzi o Marka Browna, autora kanału Game Maker’s Toolkit, oraz związanego z nim tweeta, w którym autor odniósł się do kwestii włączonej opcji pomijania reklam. Chociaż kanał zarobił dzięki nim niemałe pieniądze to jego twórca nie chce, żeby reklamy (szczególnie te związane z polityką) utrudniały odbiór treści przez widzów. Należy tu podkreślić, że Brown znany jest z ogólnej niechęci do reklam umieszczanych w filmach na YouTube.

Reklama

Głos w tej sprawie zabrał właśnie ojciec Minecrafta, apelując do youtubera, by zostawił on politykę w spokoju. Brown zgodził się, lecz żartobliwie postawił warunek - mianowicie Notch musiał skasować konto na Twitterze. Sam zainteresowany spełnił tę prośbę, ogłaszając, że usuwa profil, natomiast jego decyzja miała być "małym krokiem w kierunku starego internetu". Bez względu na to, czym ma być "stary internet" i czy kiedykolwiek powróci, Notch udowodnił, że jest jedną z najbardziej znanych postaci współczesnego internetu, pozytywnie odbieraną przez fanów Minecrafta, ale jednocześnie słynącą z kontrowersji w samej sieci.

Pochodzący ze Szwecji programista głosił różne teorie spiskowe, a także kontrowersyjnie wypowiadał się o feministkach czy środowiskach LGBT. Jego niektóre wypowiedzi uznano za rasistowskie, seksistowskie, homofobiczne i transfobiczne. Deweloper za każdym razem podkreślał jednak, że jego opinie nie przedstawiają stanowiska firmy odpowiadającej za Minecrafta.

Warto podkreślić, że Microsoft i Mojang znacząco zdystansowali się od Notcha, usuwając w aktualizacji do Minecrafta z 2019 roku informację o jego pomysłodawcy, aczkolwiek samo nazwisko nadal widnieje w napisach końcowych. Nie wiemy, czy deweloper złamie postanowienie i kiedykolwiek wróci na popularną platformę społecznościową. Aktualnie jego komunikacja ze społecznością pozostanie mocno ograniczona.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy