Reklama

Mapa z Kingdom Come: Deliverance odtworzona w Minecrafcie

​Grupa modderów chce przenieść do Minecrafta całą mapę Kingdom Come: Deliverance. Obecnie projekt jest rozwijany i gotowych jest kilka miejsc znanych ze średniowiecznych Czech.

Gracze Minecrafta lubią przenosić do swojej gry elementy z innych uniwersów często w skali 1:1, czego idealnym przykładem jest np. Harry Potter, a teraz także Kingdom Come: Deliverance. Grupa modderów odtworzyła w produkcji Mojang całą mapę wymienionego średniowiecznego RPG oczywiście z najmniejszymi detalami.

Efektami pracy podzieliła się jedna z osób odpowiedzialnych za projekt, Amy Gough. Należy podkreślić, że modyfikacja nie została jeszcze ukończona, a obecnie odwzorowywano m.in. rejony Skalic i Równem, z kolei następnym celem pozostaje wioska Talmberk.

Reklama

Na tym jednak nie koniec, gdyż twórcy chcą odtworzyć w Minecrafcie cały świat tytułu Warhorse. Mod nie jest na ten moment dostępny do pobrania i niestety, nie wiemy, kiedy modderzy dopną wszystko do końca. Kingdom Come: Deliverance odniósł spory sukces. Zgodnie z danymi z ubiegłego roku sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzy na wszystkich platformach. Natomiast wydane do produkcji dodatki trafiły do 1,5 mln nabywców.

Autorzy początkowo mieli nie lada kłopoty z zebraniem funduszy na Kingdom Come: Deliverance, w efekcie musieli poprosić społeczność o datki poprzez serwis Kickstarter. Ponad rok temu studio przejęło Koch Media, które finansuje gry poprzez Deep Silver, więc powstanie sequela powinno odbyć się bez większych perturbacji. Wszystko wskazuje na to, że Warhorse pracuje już nad kontynuacją przygód Henryka, które nie doczekały się finału.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy