Manor Lords – sukces gry przekroczył najśmielsze oczekiwania

Manor Lords zdobył popularność na długo przed premierą, ale chyba nikt się nie spodziewał się, że osiągnie aż tak duży sukces. Zaskoczeni są i gracze, i twórcy, i wydawca. Gra, którą początkowo tworzyła tylko jedna osoba, przebiła zainteresowaniem głośne, wysokobudżetowe produkcje.

Manor Lords to średniowieczny symulator budowania miasta od Slavic Magic, który zdobywa serca graczy i krytyków na całym świecie. Gra początkowo tworzona przez samotnego dewelopera, Grega Stycznia, odniosła sukces, którego nikt się nie spodziewał - nawet jej wydawca, Hooded Horse. Greg Styczeń, który przez siedem lat pracował nad tym projektem, włożył w niego ogrom pasji i zaangażowania. Jego ciężka praca przyniosła owoce. W pierwszym dniu po premierze Manor Lords sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. Tim Bender, dyrektor generalny Hooded Horse, w rozmowie z PC Gamerem wyraził swoje zdumienie wynikami gry.

Reklama

Gra osiągnęła liczbę 173 tysięcy jednoczesnych graczy w dniu premiery, przebijając wyniki takich tytułów, jak Total War: Warhammer 3 i Civilization 6. To niesamowite osiągnięcie, które przerosło oczekiwania twórców i wydawcy. "To wykroczyło daleko poza nasze oczekiwania, w tym momencie to po prostu szalone liczby" - dodał Bender.

Manor Lords ukazał się 26 kwietnia 2024 roku i od razu zdobył dużą popularność. Głównie dzięki swojej tematyce, ale oczywiście także dzięki zaangażowaniu twórców i wydawcy. Po tak pozytywnym odbiorze przyszłość gry wygląda obiecująco. Pozostaje czekać na kolejne aktualizacje i nowości, które z pewnością wprowadzą jeszcze więcej zawartości i opcji do tego fascynującego symulatora budowania miasta.

Manor Lords jest obecnie dostępny we wczesnym dostępie na PC oraz na Xboksach Series X|S. Co ciekawe, twórcy nie planują premiery na PlayStation 5. Ale być może olbrzymi sukces gry przyczyni się do zmiany zdania na ten temat. Manor Lords we wczesnym dostępie na Steamie kosztuje 149,99 złotych. To sporo, ale wszystko wskazuje na to, że zdecydowanie warto zapłacić tę cenę. Gra na tę chwilę ma już ponad 35 tysięcy opinii, z czego aż 88% to pozytywne recenzje. Gracze ewidentnie są zachwyceni i jeśli tylko Slavic Magic zadba o regularne aktualizacje, Manor Lords może utrzymać duże zainteresowanie i wysoką sprzedaż przez wiele miesięcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Manor Lords
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama