Man of Medan to nowy horror w stylu Until Dawn

​Po wielu latach ścisłej współpracy z Sony i tworzeniu gier wyłącznie na konsole PlayStation, angielskie studio Supermassive Games poszerza horyzonty i zamierza wydać całą antologię horrorów nie tylko na PS4, ale na PC oraz Xbox One. Serię nazwano The Dark Pictures Anthology. Premiera w sierpniu.

Pierwsza część cyklu - Man of Medan - ukaże się już wkrótce, bo 30 sierpnia. Nie da się ukryć, że twórcy czerpią z garściami z udanego Until Dawn z 2015 roku, oferując niemal identyczne założenia zabawy: grupa śmiałków w tajemniczych okolicznościach. Najważniejsze będą wybory gracza.

Założenia fabuły opowiadają o grupie amerykańskich turystów na południowym Pacyfiku. Sielankowe wakacje przerywa nadciągająca burza, więc grupka pechowców postanawia skryć się w zatopionym, przeklętym statku-widmo. Szybko okazuje się, że opuszczenie jednostki będzie dużym problemem.

Reklama

Jak we wspomnianym Until Dawn, będziemy po kolei sterować piątką postaci, stale podejmując wybory i wybierając opcje dialogowe, które będą miały mniejszy lub większy wpływ na dalsze wydarzenia, prowadząc niekiedy do śmierci zagubionych na statku delikwentów.

Możliwa jest jednak nie tylko śmierć wszystkich bohaterów, ale także udane wydostanie się całej grupy z niebezpiecznej sytuacji, bez większego uszczerbku na zdrowiu. Wszystko zależy oczywiście tylko i wyłącznie od podejmowanych wyborów oraz od szybkich palców w sekcjach zręcznościowych.

Ponownie na wzór Until Dawn, podczas eksploracji przeklętej jednostki znajdziemy zagubione zdjęcia, które dadzą nam mało jasną wskazówkę na temat tego, co może wydarzyć się w przyszłości. Jeśli rozszyfrujemy wskazówkę odpowiednio wcześnie, być może podejmiemy później odpowiedni wybór.

Jest nawet pewna baza w prawdziwych wydarzeniach: tytuł opiera się na micie zaginionego statku SS Ourang Medan. Jeśli o całej antologii mowa, to deweloperzy planują wydawać nowy tytuł co sześć miesięcy, za każdym razem oferując całkiem nową opowieść, bez związku z poprzednią.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy