​Magazyn "Pixel" znika z rynku. Czasopismo o grach nie będzie już wydawane

Wszystko ma swój koniec. Miesięcznik "Pixel" dedykowany grom wideo oficjalnie kończy swoją działalność i znika z półek sklepowych. Wydawcy zmagali z ogromnymi problemami, które wpłynęły na finalną decyzję. Ostatni 84. numer ukaże się na kilka dni przed nadchodzącymi świętami, dokładnie 21 grudnia.

"Pixel" - czasopismo o grach zniknie z półek

Przedsiębiorstwo Idea Ahead, czyli właściciel czasopisma "Pixel" za pośrednictwem mediów społecznościowych wytłumaczyło swoją trudną, lecz niestety konieczną decyzję. Zamknięcie blisko 8-letniego projektu silnie związane jest z niebanalną sytuacją na rynku i kwestiami finansowymi wraz z rosnącymi kosztami wydawniczymi, druku i energii elektrycznej.

Tym samym ostateczny już numer (84.) miesięcznika o grach pojawi się na półkach sklepowych dokładnie 21 grudnia bieżącego roku. Po tym dniu "Pixel" oficjalnie będziemy mogli nazwać już historią. Prenumeratorzy i wspierający za pośrednictwem serwisu Patronite będą jednak mogli kontynuować swoją przygodę z innym magazynem - "PSX Extreme".

Reklama

Wydawca poinformował, że część pracowników "Pixela" przejdzie i zasili szeregi redakcji wspomnianego "PSX Extreme". "W obecnej sytuacji będzie to jedyny na polskim rynku miesięcznik poświęcony tematyce gier wideo. Pod kątem cyfr wypada lepiej niż Pixel i liczę na to, że koncentrując się na jednym tytule uda się nam go umocnić" - dodał wydawca.

"Pixel" pojawił się na rynku na początku 2015 roku i zaskarbił sobie grono wiernych zwolenników jako naturalny następca miesięcznika "Secret Service".

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy