Mafia wraca do życia na Twitterze

​"Rodzina" - brzmi wpis na Twitterze, opublikowany na oficjalnym koncie serii gier akcji Mafia. Nie byłoby w tym nic specjalnie ekscytującego, gdyby nie fakt, że to pierwszy wpis po ponad dwóch latach przerwy. Co więcej, w sieci pojawiły się niedawno plotki o rzekomym odświeżeniu drugiej części.

Wiele krajów na całym świecie w drugą niedzielę maja obchodzi Dzień Matki, więc taki komunikat - "Family" - można było postrzegać jako próbę nawiązania do święta. Wydaje się jednak, że aktywacja konta po ponad dwóch latach tylko w tym celu wydaje się być dość mało prawdopodobną opcją.

Najbardziej prawdopodobne jest właśnie coś "nowego". W cudzysłowie, ponieważ pewne dość wiarygodne znaki na niebie wskazują, że tą innowacją będzie powrót drugiej i trzeciej odsłony serii, ale w odświeżonej formie, czyli jakże popularny obecnie remaster - razem z dodatkami w pakiecie.

Reklama

Skąd takie wnioski? Serwis Gematsu już w kwietniu spostrzegł interesujący wpis na stronie internetowej agencji przyznającej kategorie wiekowe grom wydawanym w Korei Południowej. Ta organizacja od wielu lat stanowi świetne źródło przecieków, które później się potwierdzają.

Jaką nazwę otrzymał ten wpis? Mafia 2: Definitive Edition. Trudno o jakieś niedomówienia. Co więcej, dwa dni później, nadal na początku kwietnia, podobne informacje ukazały się na stronie analogicznej agencji, ale oceniającej gry wydawane na Tajwanie. Tutaj dodano także Mafia 3: Definitive Edition.

W tym drugim przypadku wymieniono również platformy sprzętowe. Te nie będą na pewno większą niespodzianką: PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Seria zatrzymała się właśnie na "trójce", która w 2016 roku znacznie odeszła od oryginalnych, włoskich korzeni i postawiła na akcję w Luizjanie.

Oceny były raczej mieszane, krytykowano głównie nudną i powtarzalną strukturę rozgrywki. Mafia 2 ukazała się w 2010 roku. Wcielaliśmy się w - klasycznie - włoskiego imigranta Vito Scalettę, wracającego do domu po II wojnie światowej. Ta gra też podzieliła krytyków, zwłaszcza zakończenie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mafia III

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy