Reklama

Mafia III najszybciej sprzedającą się grą w historii Take-Two

Koncern Take-Two zaprezentował raport finansowy za drugi kwartał 2017 roku rozliczeniowego, ujawniając przy tym dane dotyczące sprzedaży Mafii III.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, w pierwszym tygodniu od premiery do sklepów wysłano 4,5 miliona egzemplarzy produkcji. To jednak nie oznacza, że tyle właśnie kopii znalazło się bezpośrednio w rękach graczy.

Danych dotyczących liczby sztuk kupionych przez nabywców nie podano. Mimo to włodarze koncernu przekonują, że Mafia III jest "najszybciej sprzedającą się grą w historii Take-Two". Ponoć wyprzedziła takie tytuły, jak poszczególne części serii Borderlands czy BioShock.

Podczas rozmowy z inwestorami, dyrektor generalny Take-Two - Strauss Zelnick - odniósł się także do niezbyt przychylnych ocen gry przyznawanych w mediach. Warto przypomnieć, że średnia not w serwisie Metacritic waha się - w zależności od platformy sprzętowej - od 62% do 69%.

Reklama

"Noty Mafii III były niższe niżbyśmy chcieli, ale zarówno my, jak i nasi konkurenci, zauważamy anomalie w systemie ocen. Otrzymaliśmy jednak ogromną liczbę świetnych recenzji, zaś klienci masowo kupują grę i tego się trzymamy" - tłumaczy.

To jednak nie wszystko. Przedstawiciele Take-Two pochwalili się, że dotychczas do sklepów wysłano 70 milionów egzemplarzy innego znane tytułu firmy - Grand Theft Auto V. To wzrost o 5 milionów względem danych z czwartego kwartału 2016 roku rozliczeniowego.

Z typowo finansowych kwestii - w omawianym w raporcie okresie, koncern wygenerował przychód netto na poziomie 420,2 miliona dolarów (rok temu - 347 milionów dolarów) oraz zyski netto w wysokości 36,4 miliona dolarów (dwanaście miesięcy wcześniej - 54,7 miliona dolarów).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje