Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mafia: Definitive Edition nie zadebiutuje w pierwotnie ustalonym terminie

​Mafia: Definitive Edition nie trafi do sklepów w pierwotnie ustalonym terminie. Na grę jednak nie będziemy musieli czekać zbyt długo, gdyż ta zadebiutuje miesiąc później.

2K Games potwierdziło przełożenie debiutu Mafia: Definitive Edition z 28 sierpnia na 25 września. Opóźnienie, choć nie jest ogromne, to z pewnością zasmuciło graczy wyczekujących na nową wersję kultowej opowieści o Thomasie Angelo.

Reklama

Dla wydawcy może to mieć jednak pewne znaczenie, ponieważ produkcja wypada z trwającego sezonu ogórkowego, gdzie interesujących premier jest dosłownie jak na lekarstwo, natomiast później może być ciężko przebić jej się do większej grupy odbiorców. Wpływ na obsuwę ma co w dzisiejszych czasach jest logiczne pandemia koronawirusa, która pokrzyżowała już plany wielu deweloperom.

W oświadczeniu przyznano, że ostatnią rzeczą, jakiej chcą twórcy to pójście na kompromis w zakresie jakości doświadczenia. W ramach pewnego zadośćuczynienia udostępniono krótki fragment z rozgrywki, zaś pełnoprawny materiał prezentujący Mafię: Definitie Edition w akcji zobaczymy 22 lipca.

Produkcja to wbrew pozorom nie tylko przeniesienie znanych już schematów czy fabuły na nowszy silnik graficzny. To kompletny remake, za który odpowiada inna ekipa ze studia Hangar 13 mająca na swoim koncie Mafię 3.

Oprócz standardowych rozwiązań jak choćby wsparcie dla 4K czy HDR dostaniemy również nowe elementy rozgrywki w tym wątki opowieści, których nie ma w oryginalnym wydaniu z 2002 roku. Ostatni aspekt pomoże rzucić nowe światło na działanie głównego bohatera i innych występujących w tytule postaci.

Warto wspomnieć, że już teraz w sprzedaży dostępne są reedycje Mafii 2 oraz Mafii 3, lecz nie spotkały się one ze szczególnym uznaniem wśród fanów marki. Wydaje się jednak, że jedyna będzie proponowała znacznie więcej od następnych epizodów.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Mafia: Definitive Edition

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje