Reklama

Mafia 1 Remake z czasową wyłącznością na Steam

​Według dostępnej informacji Mafia 1 Remake trafi w pierwszej kolejności wyłącznie na Steam, a dopiero później do sklepu Epic Games Store.

Do największej kontrowersji wywołanej przez Epic Games Store zalicza się czasowa wyłączność wysokobudżetowych gier trafiających w pierwszej kolejności wyłącznie do platformy twórców Fortnite, z pominięciem giganta w postaci sklepu Steam. Użytkownikom tego drugiego zwyczajnie nie podobało się podbieranie wyczekiwanych przez nich produkcji i nie zmieniał tego fakt, że przeważnie prędzej czy później debiutowały one także w sklepie Valve. W związku z tym Epic stał się obiektem hejtu oraz ataków ze strony graczy niemogących przeboleć trwającej sytuacji. Teraz jednak role się odwróciły, bowiem to na Steam w pierwszej kolejności trafi zapowiedziany ostatnio remake pierwszej części Mafii.

Reklama

Oczywiście w tym przypadku mamy do czynienia wyłącznie z chwilową ekskluzywnością, a gra finalnie będzie do kupienia też na Epic Games Store, aczkolwiek nie wiemy, kiedy to się stanie (istnieje szansa, że jeszcze w tym roku). Porozumienie zawarte przez Valve z wydawcą serii raczej nie dziwi, bo mimo ofensywy przedsiębiorstwa Tima Sweeneya to Steam wciąż pozostaje kolosem w branży gamingowej, dzięki czemu zapewne sprzedaż remake'u będzie odpowiednio duża. Mafia Remake trafi do dystrybucji 28 sierpnia na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Nim jednak do tego dojdzie można już grać w odświeżoną wersję drugiej odsłony marki, która pierwotnie zadebiutowała prawie dziesięć lat temu. Nie brak jednak krytycznych głosów, jakoby remake był w jej przypadku kompletnie niepotrzebny, gdyż nie zestarzała się tak jak jedynka i nadal cieszy oczy. Natomiast żeby dostrzec różnice między oryginałem a nowym wydaniem trzeba zdaniem niektórych mocno wpatrywać się w ekran. Dostępna w sklepach jest również Mafia 3 działająca na zmodyfikowanym silniku. Co ważne, posiadacze oryginalnych kopii przytoczonych tytułów na Steam dostają bezpłatną aktualizację do Edycji Ostatecznej.

Natomiast remake pierwszej Mafii to, jak zaznaczają deweloperzy, kompletne odświeżenie, a nie zwykły remaster. Zaprojektowano ją praktycznie od podstaw na nowym silniku, a dodatkowo dostanie ona odświeżony scenariusz prezentujący niespotykane w pierwowzorze wątki. Dzięki temu niemal od zera poznamy historię taksówkarza Tommy'ego Angelo pnącego się pomału po szczeblach mafijnej kariery w wielkim mieście. Jeżeli kogoś interesuje kompletny pakiet ze wszystkimi częściami, powinien zamówić edycję Mafia: Trilogy.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy