Lucid Dream – zbliża się oficjalna premiera przygód małej Lucy
Wielkimi krokami zbliża się premiera gry Lucid Dream, produkcji niezależnego polskiego studia Dali Games. Od kwietnia 2018 roku gra jest dostępna na platformie Steam w trybie Wczesnego Dostępu. Twórcy, udostępniając w październiku pełną wersję, umożliwią poznanie dalszych losów głównej bohaterki i zakończenie jej historii.
Lucid Dream to przygodowa gra point and click, w której gracze wcielają się w Lucy - dziewczynkę przykutą do wózka inwalidzkiego, mieszkającą z pogrążoną we własnych problemach matką. Szukając pomocy, Lucy odnajduje drogę do osobliwego świata snów, gdzie, zapominając o swoich ograniczeniach, musi zmierzyć się z demonami przeszłości. Szybko zauważa, że to też prawdopodobnie jedyna szansa na odmienienie jej własnego losu i ocalenie powoli popadającej w obłęd mamy. Musi jednak uważać, by przez swoje działania nie zatracić własnej duszy. Czas działa na jej niekorzyść, przez co skazana jest na pośpiech i ryzykowne decyzje.
Gracze, przemierzając jedenaście onirycznych światów, muszą wykazywać się sprytem, dobrą pamięcią i zdolnością obserwacji. Do rozwiązania zagadek użyją aż 150 przedmiotów. Podczas podróży spotkają na swej drodze wielu pochodzących ze świata snu bohaterów, takich jak Onejromantę czy Zegarmistrza Światła.
Lucid Dream to nie tylko klasyczna przygodowa rozgrywka i ciekawe zagadki, ale przede wszystkim ukryta w łamigłówkach i zapewniająca niesamowite przeżycia symbolika. W świecie snu przestają obowiązywać fizyczne ograniczenia i nie wszystko jest takie, jakie z pozoru się wydaje.
Ręcznie rysowana dwuwymiarowa grafika, która urzeczywistnia emocje i lęki głównej bohaterki, dodaje grze unikalnego charakteru. Podobnie jak ciekawie skomponowana muzyka, chociaż zagrana na kojarzonych z pogodnym światem dzieci instrumentach jak tamburyn czy marimba, skłania do refleksji, a momentami nawet wywołuje lęk.
Pełna wersja gry dostępna będzie na platformie Steam już 8 października 2018 roku w cenie 53,99 zł w pięciu wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, francuskiej i polskiej.