Reklama

Łowienie ryb i tryb FPP w trailerze Red Dead Redemption 2

​Zgodnie z obietnicami, studio Rockstar przygotowało kolejny materiał z rozgrywki w oczekiwanym Red Dead Redemption 2. W odróżnieniu od pierwszego gameplaya otrzymujemy nieco większą porcję akcji, spojrzenie na aktywności poboczne oraz pierwszy rzut oka na tryb FPP.

Materiał rozpoczyna się od bójki na wagonach pociągu, by szybko przejść do strzelaniny na dworcu. Następnie jest nieco eksploracji w zaśnieżonych górach, co pozwala między innymi potwierdzić, że - wzorem Wiedźmina 3 - broda głównego bohatera będzie rosła wraz z upływem czasu i pozbędziemy się jej dopiero za pomocą brzytwy.

Deweloperzy zapewniają za pośrednictwem materiału wideo, że większość czynności będzie odbywać się w Red Dead Redemption 2 w sposób "płynny", co oznacza, że aktywności nie będą zawsze uzależnione od misji. Nic nie stanie więc na przeszkodzie, by w wolnej chwili, podczas eksploracji, napaść na pociąg, obrabować bank, splądrować czyjś dom lub zająć się ściąganiem długów.

Reklama

To samo dotyczy jednak naszego bohatera. Podczas swobodnego zwiedzania ogromnego, otwartego świata natkniemy się zapewne na przedstawicieli jednego z kilku gangów. Takie nikczemne osobistości bardzo rzadko będą miały pokojowe zamiary i często będziemy musieli walczyć - lub po prostu uciec.

Z poprzedniej odsłony powraca system Dead Eye, w polskiej wersji znany jako "Zabójcza Precyzja". W Red Dead Redemption 2 będzie miał kilka poziomów, rozwijających się wraz z używaniem. Za jego pomocą spowolnimy upływ czasu, co ułatwi strzelanie, ale będziemy mogli też oznaczyć kilka celów, które Arthur Morgan następnie automatycznie wyeliminuje, lub też dostrzec słabości przeciwników.

Gracze będą mogli dostosować wygląd postaci, wybierając ubranie, a także wierzchowca oraz uzbrojenie. Co jakiś czas wypada także się wykąpać. Jeśli przez dłuższy czas tego nie zrobimy, bardziej cywilizowani mieszkańcy miast mogą przestraszyć się na nasz widok - o zapachu nie wspominając.

Zaprezentowane w trailerze aktywności poboczne obejmują podróżowanie drezyną wraz z towarzyszem, łowienie ryb w jeziorku, grę w pokera, picie w saloonie, tańce pod światłem księżyca, rąbanie drzewa, domino, przedstawienia w teatrze, poszukiwanie przestępców, pojedynki, "five finger fillet", czyli uderzenia nożem pomiędzy palcami i tak dalej. Są też zakamarki i tajne przejścia do odkrycia oraz interesujący ludzie do poznania.

Pod koniec filmiku otrzymujemy także pierwsze spojrzenie na rozgrywkę w perspektywie pierwszej osoby. Obserwujemy scenkę ze strzelaniem z karabinu z grzbietu konia, a dalej jest także akcja wewnątrz budynku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy