Reklama

Lost Spear nowym projektem twórców I Am Setsuna i Square Enix

Przedstawiciele Square Enix ujawnili, że trwają prace nad Lost Spear - tytułem z gatunku RPG. Za projekt odpowiadają twórcy I Am Setsuna.

Na razie nie ujawniono jednak zbyt wielu szczegółów na temat gry. Wiadomo jedynie, że podczas zabawy wcielimy się w Katanę - chłopca pochodzącego z "odległego miasteczka". Bohater budzi się z koszmaru i odkrywa, że jego rodzinna osada zniknęła.

Wraz ze swoimi przyjaciółmi musi spróbować ocalić świat przed całkowitym unicestwieniem. Kluczem do zwycięstwa okaże się moc zwana Memory, co w prostym przekładzie na język polski oznacza "pamięć". Zdolność umożliwi przekształcanie myśli w prawdziwe i materialne rzeczy.

W produkcji pojawi się zmodyfikowany system walk rozgrywanych w turach, znany chociażby z serii Final Fantasy. Kierowane przez graczy postacie wykonają dany ruch po wcześniejszym uzupełnieniu specjalnego wskaźnika. Autorzy obiecują, że mechanizm zagwarantuje dostęp do większej liczby opcji strategicznych z możliwością zmieniania pozycji wojowników w trakcie starć.

Reklama

Nad Lost Spear pracuje studio Tokyo RPG Factory, które w przeszłości przygotowało między innymi I Am Setsuna. Dokładnej daty premiery nie ujawniono, ale gra powinna ukazać się na początku przyszłego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Wersje przygotowane z myślą o dwóch ostatnich platformach doczekają się wydania fizycznego. Poniżej można obejrzeć pierwszy zwiastun tytułu:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje