Reklama

Lost Ark kontynuuje walkę z botami. W trakcie gry będzie wyskakiwać captcha

Końcówka czerwca przynosi fanom Lost Arka długo wyczekiwaną aktualizację. Wyjątkowo nie chodzi wyłącznie o nowy content, ale również o cały zestaw narzędzi będących sposobem do zwalczania botów.

Po ostatniej fali banów w Lost Arku okazało się, jak bardzo poważny był wcześniej problem botów. Przez długie tygodnie online na Steamie było ponad 800 tysięcy osób, nawet w mniej popularnych godzinach. Teraz kiedy Amazon podjął pierwsze kroki w walce z botami i zbanował setki tysięcy kont, liczba graczy online przekracza 200 tysięcy wyłącznie w bardziej popularnych godzinach.

Reklama

Jasno dano graczom do zrozumienia, że jest to dopiero początek walki z botami i planują zaimplementować kolejne rozwiązania, które utrudnią życie osobom automatyzującym rozgrywkę swoich postaci. Część z tych rozwiązań trafiła właśnie do gry w ramach dzisiejszej aktualizacji.

Lost Ark zacznie teraz zmuszać graczy do przejścia weryfikacji captcha, kiedy wchodzicie do nowej lokacji. Gra wymaga wykonania testu w ciągu kilku minut i jeżeli nie uda nam się przejść tej bariery, zostajemy wylogowani z gry. Ponadto, po zakupieniu przedmiotu w sklepie za prawdziwe pieniądze możemy sprzedać go innemu graczowi dopiero po trzech dniach.

Czas pokaże, jak duży wpływ obie decyzje będą miały na przypływ kolejnych botów do Lost Arka. Część graczy już teraz stwierdza jednak, że jest to za mało i domaga się dwustopniowej weryfikacji przed logowaniem.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy