Lords of the Fallen: Poznaliśmy wymagania sprzętowe na PC. Uruchomisz?

Lords of the Fallen to jedna z najbardziej oczekiwanych gier na drugą połowę 2023 roku. Produkcja studia CI Games wraca po dziewięciu latach przerwy. Teraz poznaliśmy jej wymagania sprzętowe. Trzeba przyznać, że są one dosyć wysoko postawione.

Lords of the Fallen było hitem Polaków

Przez dwadzieścia lat studio CI Games zajmowało się głównie produkcją gier o tematyce wojennej. Spod skrzydeł CI Games wyrosły takie produkcje, jak II wojna światowa: Rajd na Berlin, Terrorist Takedown: Konflikt na Bliskim Wschodzie, czy cała seria Code of Honor. Dziewięć lat temu światło dzienne ujrzała gra Lords of the Fallen. Fabularna gra akcji mocno inspirowana była słynnym Dark Souls. Miejscem rozgrywania fabuły była kraina rządzona przez okrutnego władcę, którego ludność chciała zabić, ale nie mogła tego dokonać.

Reklama

Jego ciało wraz z biegiem czasu zamieniało się w łańcuch, który dzielił krainę na północ i południe, powodując także podziału w społeczności. Mogliśmy wybrać jedną z trzech klas - maga, wojownika I skrytobójcę. Każdy z nich miał swoje umiejętności, z których mógł korzystać w czasie trwania fabuły.

Gra Lords of the Fallen zebrała bardzo dobre oceny i była zdecydowanie najważniejszym dotychczas dziełem dla polskiego studia. Po latach zdecydowano się na sequel gry sprzed prawie dekady. Już październiku tego roku na półki sklepowe trafi najnowsza wersja Lords of the Fallen. Teraz poznaliśmy jej wymagania sprzętowe. Trzeba przyznać, że silnik Unreal Engine 5 znów będzie wyciągał wszystkie poty z naszych kart graficznych.

Nowa polska gra wymaga dobrego sprzętu

W ostatnim czasie wyszło na rynek kilka gier, które mają bardzo wysokie wymagania sprzętowe. Koronnym przykładem jest Forspoken. Tamta produkcja do komfortowej rozgrywki wymagała posiadania wysokiej klasy sprzętu. Wiadomość ta została bardzo chłodno przyjęta przez graczy, którzy w większości dysponują nieco słabszym sprzętem.

Niestety nieco podobnie jest w przypadku gry od CI Games. Ta produkcja "postawiona" na silniku Unreal Engine 5 również wymaga dobrego sprzętu. Sami zobaczcie, jak wyglądają wymagania polskiej gry.

Żeby cieszyć się grą na niskich ustawieniach w 720p należy posiadać kartę graficzną AMD RX 590 czy Nvidię GTX 1060 czy procesor z półki Intel i5 8400 / AMD Ryzen 5 2600. Do obsługi wysokich ustawień, należy już się uzbroić w RTX 2080/AMD Radeon RX 6700.

Nieco łagodniej wygląda kwestia procesorów, gdyż należy posiadać sprzęt na poziomie Intel i7 8700 / AMD Ryzen 5 3600. Poniżej prezentujemy całość wymagań na obie konfiguracje.

Lords of The Fallen - minimalne wymagania PC (niskie ustawienia graficzne, 720p):

 • System operacyjny: Windows 10 64bit
 • Procesor: Intel i5 8400 / AMD Ryzen 5 2600
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 6GB VRAM / NVIDIA GTX-1060 / AMD Radeon RX 590
 • DirectX: Wersja 11
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 45 GB, zalecany dysk SSD, dysk HDD obsługiwany.

Lords of The Fallen - zalecane wymagania PC (wysokie ustawienia graficzne, 1080p):

 • System operacyjny: Windows 10 64bit
 • Procesor: Intel i7 8700 / AMD Ryzen 5 3600
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: 8GB VRAM / NVIDIA RTX-2080 / AMD Radeon RX 6700
 • DirectX: Wersja 12
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 45 GB, wymagany dysk SSD 
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lords of the Fallen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy