Reklama

Lobbysta z EVE Online oczyszczony z zarzutów

​Na początku miesiąca informowaliśmy o nietypowej sprawie Briana Schoenemana, za dnia lobbysty w stanie Virginia w USA, w nocy pilota w EVE Online, o pseudonimie Brisc Rubal. Mężczyzna został dożywotnio zbanowany za rzekomą korupcję oraz dzielenie się poufnymi informacjami z kolegami.

Przypomnijmy: Schoeneman zasiadał w radzie Council of Stellar Management (CSM), która służy do komunikacji pomiędzy graczami oraz deweloperami EVE Online. Został z niej jednak usunięty, ponieważ CCP Games ogłosiło, że mężczyzna został permanentnie zbanowany za nadużycia.

Jego winy to "dzielenie się poufnymi informacjami z członkami swojego sojuszu. Te poufne dane zostały później wykorzystane przez innego członka sojuszu do przeprowadzenia nielegalnych transakcji" - napisano w uzasadnieniu. Nie podano szczegółów tajemniczej transakcji.

Schoeneman od początku zapewniał, że jest niewinny: "jako licencjonowany prawnik od niemal dekady, nigdy nie złożono na mnie nawet skargi. Informacje, według których ryzykowałbym swoją reputację poprzez ujawnienie poufnych informacji członkom mojego sojuszu są nieprawdziwe".

Reklama

Teraz CCP Games przeprowadziło dokładniejsze śledztwo i przyznało rację politykowi: jego banicja była nieuzasadniona i została cofnięta, tak samo jak zablokowanie kont wszystkich innych osób, które zaangażowane były w rzekomy proceder korupcyjny, który faktycznie jednak nie istniał.

CSM składa się głównie z lobbystów. Ci reprezentują różne frakcje ze świata EVE Online i współpracują z EVE Online nad zmianami i nowymi opcjami. Jak można się domyślać, różne frakcje mają inne interesy i starają się przekonać twórców, by innowacje ułatwiły właśnie ich życie.

Dlatego też Schoeneman - lobbysta także w prawdziwym świecie - świetnie nadawał się na stanowisko. Tak jak prawdziwi politycy, zajęcie miejsca w Radzie wymaga wygrania wyborów, na którym to polu Amerykanin odnosił sukcesy już od maja 2018 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy