Reklama

Lineage W - poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące nowego MMO

​Wreszcie dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat kontynuacji kultowego MMO rodem z Korei.

Studio NCSoft tak naprawdę dopiero teraz oficjalnie zapowiedziało Lineage W. Autorzy określają grę mianem kulminacji w historii 24-letniej serii, oferującej wszystko, co w niej najlepsze. W opisie czytamy, że to projekt mobilny - produkcja trafi na pewno na urządzenia z Androidem oraz iOS-em - ale jednocześnie powstaje wersja na PC, PlayStation 5 oraz Switcha. Nie ma na tę chwilę mowy o wydaniu na konsole Xbox.

Lineage W zostanie osadzone w mrocznym, otwartym świecie fantasy. Naszą postać w dalszym ciągu będziemy oglądać w rzucie izometrycznym, ale tym razem zobaczymy w pełni trójwymiarową grafikę, opartą na silniku Unreal Engine. Autorzy obiecują wciągające wątki fabularne, zróżnicowaną narrację, ulepszoną mechanikę sojuszy oraz dający lepsze wrażenia system walki. Ponadto ujawnili już cztery dostępne klasy postaci: księcia, rycerza, elfa oraz maga. Każda z nich otrzyma odrębny wątek fabularny.

Reklama

W Lineage W będziemy grać na jednym, wspólnym serwerze, niezależnie od tego, którą wersję uruchomimy. NCSoft zapowiada funkcję tłumaczenia wypowiedzi graczy w locie na różne języki, a także opcję zamieniania ich na tekst. Tak więc bez problemu mamy bawić się wspólnie z osobami z całego świata. No, a przynajmniej z większej jego części.

NCSoft opublikowało już nie tylko zwiastun, ale także pierwsze materiały wideo prezentujące rozgrywkę w Lineage W. Grafika odznacza się dużą dbałością o szczegóły, a świat rzeczywiście wygląda bardzo mrocznie.


Nie znamy na tę chwilę daty premiery Lineage W, ale NCSoft rozpoczęło już wstępną rejestrację w wersjach na Androida oraz iOS-a. Jeśli przyłączymy się do grona chętnych do zabawy już teraz, po premierze otrzymamy szereg dodatkowych przedmiotów.

Lineage to jeden z najbardziej zasłużonych i najpopularniejszych MMO w historii. Pierwsza część gry ukazała się w 1998 roku, a kontynuacja - pięć lat później. Do lipca 2020 roku seria wygenerowała łącznie 2,8 miliarda dolarów przychodu. Co ciekawe, "jedynka" została uznana przez recenzentów za bardzo przeciętną. Średnia ocen w portalu Metacritic to 5,9/10, a w serwisie GameRankings - 6,5/10.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy