Reklama

Leisure Suit Larry: Al Lowe odchodzi z Replay Games. W cieniu seksafery...

Kiedy w ubiegłym roku uruchomiono kickstarterową zbiórkę na odświeżoną wersję pierwszej części przygód Larry'ego - Leisure Suit Larry Reloaded - wydawało się, że najbardziej znany cyfrowy podrywacz powróci na dłużej.

Zwłaszcza, że odpowiedzialne za remake Replay Games współpracowało z "ojcem" growego Casanovy - Alem Lowe. Niestety w ubiegłym tygodniu gruchnęła wiadomość, że odchodzi ze studia. W niezbyt przyjemnych okolicznościach...

Serwis VentureBeat poinformował, że Al Lowe, główny twórca Leisure Suit Larry, który po kilku latach odzyskał kontrolę nad swoim dziełem, zakończył współpracę z Replay Games. Początkowo twierdzono, że rozstał się ze studiem w dobrych stosunkach, ale wkrótce redakcja portalu zaktualizowała artykuł wyjaśniając, że pożegnanie nie wyglądało tak różowo. Dlaczego? Co sprawiło, że Lowe nagle odszedł z firmy?

Reklama

Okazuje się, że winnym jest dyrektor generalny Replay Games, Paul Trowe. Twórca przygód Larry’ego zrezygnował ze współpracy ze studiem ze względu na skandal, jaki wybuchł wokół szefa studia. Serwis Kotaku dowiedział się, że Trowe przyznał się, iż pokazywał niepełnoletniej, szesnastoletniej dziewczynie film, na którym dwóch mężczyzn uprawia seks. Taki czyn jest w Teksasie - tam właśnie swoją siedzibę ma Replay Games - karalny i szef studia został już skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Redakcja portalu dotarła do dwóch różnych wersji zdarzenia. W obu początek historii jest podobny - pojawia się w niej młody mężczyzna, z którym Trowe ma bliżej niezidentyfikowane relacje seksualne. Z chłopakiem związana była też niepełnoletnia dziewczyna i to właśnie jej dyrektor generalny Replay Games pokazał filmik, na którym jej ukochany uprawia seks ze starszym mężczyzną.

Dziewczyna zeznała policji, że w kwietniu tego roku Trowe zadzwonił do niej i umówił się z nią na spotkanie. Miał jej powiedzieć, że chłopak ją oszukuje i ma na to dowód w postaci wspomnianego filmu, na którym był widoczny młody mężczyzna. Sam fakt ukazanego na nagraniu stosunku zszedł na dalszy plan - liczyło się tylko, że szef Replay Games pokazał go dziewczynie. A to jest - jak już wiemy - karalne.

Inną wersję przedstawił w rozmowie z serwisem Kotaku sam Trowe. Przyznał się, że jest gejem i od 15 lat pozostaje w związku małżeńskim z mężczyzną.

"W ubiegłym roku mieliśmy trójkąt z pewnym facetem. Dwudziestoczterolatkiem. Dzień później zacząłem dostawać smsy i telefony z nieznanego numeru. Jakaś dziewczyna zaczęła pytać - Kim jesteś? Dlaczego piszesz do mojego chłopaka?" - mówi Trowe.

Trowe miał powiedzieć dziewczynie, że otrzymał od jej chłopaka nagranie, na którym uprawia seks z innym mężczyzną i starał się ją ostrzec, mówiąc, że ten ją oszukuje. Miało to ją rozzłościć i zażądała przesłania filmu. Dyrektor generalny Replay Games tłumaczy, że postanowił sam się przyznać, by uniknąć medialnego skandalu - chciał w ten sposób ochronić swoją ekipę i Ala Lowe'a.

Nie do końca się udało - Lowe odszedł ze studia 3 grudnia, a w rozmowie z serwisem Kotaku wyjaśnił, że wpływ na jego rezygnację miało wiele rzeczy, w tym skandal z Trowem. Podkreślił, że Replay Games wciąż posiada prawa do Larry’ego, ale kolejne części powstaną bez jego udziału.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy