Reklama

LEGO zerwie umowę z Activision Blizzard? Wszystko przez zarzuty o molestowanie

​W lutym do sklepów miał trafić specjalny zestaw klocków LEGO, inspirowany grą Overwatch 2. Jednak możliwe, że nie powstanie w ogóle.

Activision Blizzard to jedna z najbardziej nielubianych w ostatnim czasie firm w branży gier wideo. Nie tylko z powodu niepowodzenia takich projektów, jak Warcraft 3: Reforged, ale także - a może przede wszystkim - przez liczne zarzuty dotyczące kultury pracy w tej amerykańskiej firmie. W przedsiębiorstwie miało dochodzić do karygodnych zachowań z molestowaniem współpracowników płci żeńskiej na czele. Co gorsze, o niedozwolonych zachowaniach miał wiedzieć sam Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision Blizzard.

Reklama

Jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które zdecydowały się rozważyć zakończenie współpracy z Activision Blizzard z powodu lawiny oskarżeń, jest LEGO. Duński potentat poinformował, że analizuje obecnie partnerstwo z amerykańskim gigantem. Duńczycy mają wątpliwości dotyczące podejścia Amerykanów do pojawiających się wciąż zarzutów oraz sposobu rozwiązywania problemów z kulturą miejsca pracy. Jeszcze nic nie jest pewne, ale niewykluczone, że dojdzie do rozwiązania umowy podpisanej przez obie firmy.

Premiera zestawu klocków anulowana?

W ramach współpracy LEGO i Activision Blizzard do sklepów miał trafić zestaw klocków inspirowanych grą Overwatch 2 o nazwie LEGO Overwatch 2 Titan (w pudełku mieliśmy znaleźć elementy niezbędne do zbudowania tytułowego mecha). Jego premiera była zapowiadana na 1 lutego. Wiadomo już, że w tym terminie na pewno do niej nie dojdzie. A jeśli LEGO zdecyduje się rozwiązać umowę, prawdopodobnie nigdy nie będziemy mieli okazji go kupić.

Z pewnością byłby to kolejny odczuwalny cios w i tak mocno nadwątlony już wizerunek Activision Blizzard. Firmy, która do niedawna kojarzyła nam się wyłącznie ze świetnymi grami, takimi jak Call of Duty, Diablo czy Warcraft.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy