LEGO Boost 17101 - nowa forma zabawy popularnymi klockami

​Klockami LEGO bawimy się od końca lat czterdziestych ubiegłego wieku. Jednak forma tej rozrywki ciągle ewoluuje.

Kolejnym na to dowodem jest wydany niedawno zestaw klocków LEGO Boost 17101. To coś, co powinno przypaść do gustu wszystkim miłośnikom technicznych nowinek. Mówimy bowiem o klockach robotycznych, które da się programować. LEGO Boost 17101 składa się z 840 klocków oraz trzech elementów, dzięki którym całość jest interaktywna. Jest to zatem zestaw bardziej rozbudowany od wydanego wcześniej WeDoo 2.0, ale zarazem wyposażony w mniejszą ilość elektroniki niż Mindstorms.

W LEGO Boost 17101 znajdujemy klocek o nazwie Move Hub, który można nazwać sercem zestawu. Możemy do niego podłączyć programowalny silnik krokowy, a także zestaw czujników: koloru, ruchu i odległości. Ponadto jest on wyposażony w dwa silniczki, czujnik przechyłu i funkcję sterowania. W zestawie nie znalazło się miejsce na instrukcję. Zamiast czytania papierowej książeczki czeka na nas darmowa aplikacja, gotowa do zainstalowania na tablecie z systemem iOS (wersja 10.3 lub nowsza) lub Android (wersja 5.0 lub nowsza), dostępna w języku polskim. Oczywiście tabletu nie ma w opakowaniu z klockami - trzeba go kupić osobno.

Reklama

LEGO Boost 17101 pozwala złożyć pięć modeli: robota Berniego (to ten widoczny na pierwszym planie na opakowaniu), kota Frankiego (mruczy jak prawdziwy, a do tego gra na harmonijce), łazik M.T.R. 4 (jeździ po mieszkaniu, obraca przedmioty w powietrzu, uderza młotkiem i strzela pociskami), gitarę 4000 (na której naprawdę można grać) oraz linii produkcyjnej (z pasem transmisyjnym i chwytakiem do tworzenia małych robotów). Składanie każdego z nich to nie lada zabawa, która powinna dać dużo satysfakcji i przyjemności zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom, choć teoretycznie LEGO Boost 17101 jest przeznaczony dla osób w wieku od 7 do 12 roku życia. Jesteśmy jednak pewni, że rodzice także będą mieli sporo radości podczas składania i testowania poszczególnych modeli.

LEGO Boost 17101 to zabawa, dzięki której dzieci mogą zainteresować się tematyką programowania. Nie nauczą się może dzięki niej programować, ale dowiedzą się, na czym to mniej więcej polega, i zorientują się, że ta czynność (a zwłaszcza osiągane dzięki niej efekty) może dostarczyć sporo przyjemności. Oczywiście podczas składania modeli możemy na każdym kroku liczyć na pomoc ze strony wspomnianej aplikacji. Nie ma obaw, że na którymś etapie utkniemy. Warto dodać także, że poza wspomnianymi pięcioma opracowanymi przez LEGO modelami z klocków możemy składać własne, puszczając wodze fantazji. LEGO Boost 17101 może się więc okazać rozrywką (i nauką) na wiele popołudni i wieczorów.

Jeśli wasze dzieci lubią bawić się klockami, ale zauważyliście, że mają już trochę dość klasycznych, statycznych zestawów, koniecznie zainteresujcie się LEGO Boost 17101. To coś świeżego, co powinno dać waszym pociechom wiele godzin rozrywki, a przy tym stanowić przyjemny wstęp do świata programowania. To powinno być doskonale wydane 600 złotych (bo tyle trzeba w przybliżeniu trzeba zapłacić za omawiany zestaw).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy