Legendarny samolot transportowy odtworzony w Microsoft Flight Simulator

Oprócz wielu ogromnych ludzkich dramatów, jakie przyniosła ze sobą inwazja Rosji na Ukrainę, wojna spowodowała również olbrzymie straty materialne. Jednym ze skutków było nieodwracalne zniszczenie legendarnego i wyjątkowego samolotu transportowego - Antonov An-225 "Mrija".

Losy Mriji, największego na świecie samolotu transportowego, zbudowanego w jednym egzemplarzu na potrzeby radzieckich misji kosmicznych, były długo niepewne, ale wielu obawiało się, że stojący w hangarze na lotnisku Hostomel samolot prędzej czy później ucierpi w wyniku rosyjskich bombardowań i ostrzałów.

W końcu pojawiło się smutne potwierdzenie - zdjęcia, na których widać było zgliszcza hangaru i spalone szczątki samolotu. Wiemy jednak, że Ukraina zamierza prędzej czy później odbudować maszynę jako symbol walki i (miejmy nadzieję) zwycięstwa, a już niedługo legendarnego kolosa będzie można zobaczyć w Microsoft Flight Simulator.

Reklama

Maszyna nie zostanie stworzona przez autorów gry, a modderów z iniBuilds - o jakość jednak nie trzeba się będzie obawiać, ponieważ iniBuilds znani są w branży jako profesjonaliści, którzy już nie raz tworzyli duże, płatne mody do MFS. An-225 trafi do Microsoft Flight Simulatora 27 lutego i będzie kosztować 20 dolarów.

Autorzy zobowiązali się, że wszystkie zyski ze sprzedaży modelu przekażą dla Ukrainy. Samolot pojawi się w wersjach na pecety oraz Xboxy, z tym, że pecetowa wersja będzie pierwsza, a na konsolową przyjdzie nam poczekać nieco dłużej - prawdopodobnie do pierwszej dużej aktualizacji gry. iniBuilds chwalą się, że model zawiera nie tylko szczegółowo oddany kadłub, ale też wnętrze samolotu - w tym takie niuanse, jak system kontroli obciążenia ładowni.

A co do planów odbudowy realnie istniejącej maszyny - wiadomo, że istnieje drugi, nigdy nie dokończony model, znajdujący się obecnie prawdopodobnie w Chinach. To właśnie na nim ukraińscy inżynierowie planują oprzeć odbudowę, kiedy już wojenna zawierucha ustanie na dobre.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft Flight Simulator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy