Legendarne FarmVille wkrótce zostanie wyłączone

​Kto nie grał kiedyś w FarmVille, niech pierwszy rzuci kamień. Wkrótce nie będzie to już jednak możliwe, ponieważ twórcy ze studia Zynga ogłosili, że produkcja będzie dostępna tylko do 31 grudnia obecnego roku, po czym zostanie wyłączona. Gra skończy więc dość długi żywot, gra została wydana w 2009 r.

FarmVille było pierwszą większą sensacją społecznościową, wydatnie pomagając w popularyzacji platformy Facebook, gdzie produkcja była dostępna. Jak na takie tytuły przystało, gra jest oczywiście dostępna za darmo, lecz szybko nadziewamy się na przeróżne transakcje cyfrowe.

Jak sugeruje sam tytuł, zadaniem graczy jest przygotowywanie podłoża, sadzenie roślin, hodowanie zwierzątek i ogólne dbanie o kondycję naszego poletka. Projekt zaczynał w niemal zapomnianej już technologii Flash, lecz w 2011 r. zdecydowano się na przesiadkę na bardziej współczesne HTML5.

Reklama

Sequel - FarmVille 2 - wydano już we wrześniu 2012 roku, lecz oryginalna produkcja pozostawała tą bardziej popularną, o czym świadczą nadal otrzymywane na Facebooku zaproszenia do różnych aktywności, wysyłane - zapewne nieświadomie - przez tych bardziej zaawansowanych wiekowo.

W szczytowym momencie - w marcu 2010 roku - FarmVille mogło pochwalić się oszałamiającą liczbą 83,76 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i 34,5 milionów graczy dziennie. Popularność szybko jednak spadała i w maju 2012 roku FarmVille było już siódme na liście popularności.

Przez 11 lat twórcy zorganizowali także wiele interesujących promocji i akcji specjalnych, jak darmowe balony z logo McDonalds. W 2012 roku Hasbro wydało także grę planszową na licencji, a tytuł uznano za "najlepszą grę społecznościową/online" na konferencji GDC w 2010 roku.

Teraz Zynga nie jest już jednak w stanie dalej wspierać produkcji. Gra nadal bazuje w dużej mierze na technologii Flash, którą Adobe oficjalnie porzuca właśnie 31 grudnia. To oznacza więc także koniec popularnej gry. Obecnie wszyscy gracze po włączeniu tytułu oglądają podziękowania za zabawę.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy