Reklama

Łatka wprowadza spore zmiany w CS:GO

​Liczni miłośnicy CS:GO przed przystąpieniem do rozgrywki muszą pobrać aktualizację o rozmiarze około 123 MB. Wydaje się, że to niewiele, lecz wprowadzane przez twórców zmiany oznaczają sporą rewolucję w świecie tej popularnej produkcji - już kolejny w ostatnich miesiącach remont ekonomii.

Co najważniejsze, cena karabinu AUG została ponownie zwiększona do 3300 dolarów, czyli do kwoty, który obniżono kilka miesięcy wcześniej. Twórcy zauważyli najwyraźniej, że kosztujący 3150 dolarów AUG kompletnie zdominował rozgrywki, co pokazał choćby ostatni turniej z cyklu major.

Idąc dalej, gracze doczekali się zmiany, o którą dopraszali się już od dłuższego czasu, a więc powiększenia magazynka karabinu M4A1-S. Teraz M4A1 w wersji z tłumikiem mieści 25 pocisków w magazynku, a gracze przenoszę ze sobą dodatkowe 75 kul, co powinno usprawnić strzelanie.

Reklama

Inne zmiany w broniach to ogólna redukcja cen zakupu strzelb. Valve chce zapewne zachęcić do ich używania, a więc Nova kosztuje teraz 1050 dolarów, Obrzyn to 1100 dolarów, a MAG-7 wyceniono na 1300 dolarów. To, w połączeniu z 900 dolarów nagrody za zabicie, czyni broń bardziej użyteczną.

Kolejną bardzo ważną zmianą są kolejne modyfikacje w pieniądzach otrzymywanych za przegranie rundy. Nadal mamy do czynienia z dobrze znanym licznikiem: im więcej rund przegramy pod rząd, tym więcej pieniędzy otrzymujemy, co ma za zadanie wyrównać szanse i odkuć się na wrogu.

Dotychczas było jednak tak, że wygrana natychmiast przerywała licznik. Jeśli więc - dla przykładu - przegraliśmy pięć rund pod rząd, następnie wygraliśmy jedną i ponownie przegrywaliśmy, to nasz zespół był "resetowany". Licznik przegranych wracał do zera, co znacznie utrudniało zadanie.

Teraz twórcy chcą sprawić, by przerwanie takich długich cykli porażek było łatwiejsze, co powinno uczynić rozgrywkę bardziej wyrównaną. Dlatego też, teraz licznik przegranych nie będzie resetował się po przegranej rundzie, lecz zostanie zmniejszony o jeden.

Kontynuując powyższy przykład, jeśli przegraliśmy pięć rund pod rząd, następnie wygraliśmy jedną i ponownie przegrywaliśmy, licznik nie zostanie zresetowany do zera, lecz zmniejszy się o jeden. Nadal otrzymamy więc pełen bonus (3400 dolarów), zamiast pieniędzy za zerowy licznik (1400 dolarów).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje