Land of War - oświadczenie twórców w sprawie przesuniętej premiery gry

"Ostatnie 48 godzin to najtrudniejszy moment w produkcji gry" - pisze studio MS Games w oficjalnym komunikacie prasowym.

Land of War: The Beginning to gra akcji osadzona w realiach drugiej wojny światowej, stworzona przez rodzimego dewelopera MS Games. Autorzy chcieli jak najwierniej ukazać rzeczywistość, jaka panowała na linii frontu podczas kampanii wrześniowej (czyli na samym początku konfliktu). Niestety, tuż przed premierą okazało się, że muszą wyciąć elementy, w których występują nazistowskie symbole, co spowodowało przesunięcie terminu wydania.

Problematyczne okazało się obowiązujące w Niemczech prawo, zakazujące prezentowania nazistowskiej symboliki w innych kontekstach niż czysto historyczny i naukowy. Aby Land of War: The Beginning mogło trafić do sprzedaży na platformie Steam, twórcy zostali zmuszeni do ich usunięcia. A jest to dla nich o tyle istotne, że stworzyli swoją debiutancką grę wyłącznie z myślą o pecetach. Steam będzie kluczowym kanałem sprzedaży.

Reklama

MS Games opublikowało oficjalny komunikat prasowy, prezentujący stanowisko zespołu w powyższej sprawie:

Land of War: The Beginning to pierwszoosobowa gra akcji, której twórcy inspirowali się starszymi reprezentantkami tego gatunku, takimi jak Medal of Honor czy pierwsze odsłony cyklu Call of Duty. Podczas kampanii dla pojedynczego gracza (multiplayera nie przygotowano) odwiedzimy m.in. Warszawę, Wieluń czy Modlin. Weźmiemy udział w działaniach z wykorzystaniem pojazdów zarówno jeżdżących, jak i latających. W polskiej wersji językowej usłyszymy Jacka Rozenka i Mirosława Zbrojewicza.

Aktualizacja

MS Games poinformowało właśnie, że gra pojawi się 10 czerwca Land of War: The Beginning będzie na Steam w cenie 99,99 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Land of War: The Beginning
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy