Reklama

Lacuna: Premiera na konsolach

Lacuna, gra przygodowa w klimacie noir, trafiła na konsole Xbox One, Xbox Series S/X oraz PlayStation 4/5. Tytuł pojawi się też w cyfrowej dystrybucji na Nintendo Switch 28 grudnia 2021 roku. Oparta na wciągającej fabule i znaczących wyborach przygoda jest dostępna w cenie ok. 90 PLN. Dodatkowo, w sklepach Microsoft Store oraz Nintendo eShop, grę można zakupić z premierową, 20-procentową zniżką.

Opowieść Lacuny jest przedstawiona w przepięknym, dwuwymiarowym pixel arcie, którego klimat podbudowuje porywająca ścieżka dźwiękowa. Cała warstwa audiowizualna idealnie przedstawia futurystyczną i przygnębiającą wizję świata. Gracze muszą wybierać spośród licznych opcji dialogowych i poprzez decyzje kształtować przebieg śledztwa, które może odwrócić życie agenta Conrada oraz całego układu słonecznego do góry nogami.

Emocjonalnie intensywne doświadczenie wymagać będzie korzystania ze swojego kompasu moralnego - opowieść, która zaczyna się od “zwykłego morderstwa" szybko może zamienić się w autorefleksyjną podróż. Lacuna to kryminalna historia o odważnych pytaniach, dowodach, które trzeba ułożyć w logiczną całość, oraz o prawdzie, której wyjście na jaw zależy od decyzji gracza.

Reklama

"Pomysł na fabułę Lacuny tak naprawdę powstał około siedem lat temu i bardzo zmienił się od tamtego czasu. Naszymi głównymi inspiracjami był m.in. gry: Detetctive Grimoir czy Return of the Obra Dinn, ale także znane serie, takie jak The Expanse czy Ghost in the Shell" - mówi Jasmin Pfeiffer, główna scenarzystka i współzałożycielka DigiTales Interactive.

Lacuną zachwycili się zarówno gracze, jak i dziennikarze. Od premiery gry, jej noty w serwisie Steam nie spadają poniżej poziomu 90% pozytywnych ocen. Obecnie recenzje trzymają się na 94 punktach, a noty z ostatnich kilku tygodni wynoszą równe 100%. W serwisie Metacritic Lacuna otrzymała 88 punktów w skali Metascore. Jest to olbrzymie osiągnięcie dla produkcji niezależnej, szczególnie biorąc pod uwagę, że to pierwsza pozycja stworzona przez czteroosobowe studio.

Lacuna została nominowana do nagród German Developer Award w kategorii "Najlepszy dźwięk" i "Nagroda innowacji", DevGamm przyznał jej nominację w kategorii "Mistrzowska narracja", a także otrzymała nominację do polskich nagród Pixel Awards Europe 2021 w kategoriach "Najlepsza fabuła" i "Retro korzenie".

W śledztwo można zagłębić się także za pośrednictwem platformy Steam za 57,99 PLN. Gra dostępna jest także w edycji “Save the World" w cenie 93,99 PLN. Pakiet składa się z gry i oficjalnego soundtracku, a dodatkowo 10% przychodów z tej wersji gry trafi do GoGiveOne, organizacji stworzonej przez WHO w celu finansowania szczepionek na COVID-19 w państwach, które nie mają na to środków. Osoby, które chciałby poznać świat gry przed zakupem, mogą wypróbować darmowy Prolog Lacuny na Steam, którego godzinna rozgrywka zebrała aż 92% pozytywnych ocen od użytkowników.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy