Reklama

Lacuna od dzisiaj na platformie Steam

​Czas dokopać się do prawdy, nawet jeśli może się ona nie spodobać. Wydawca Assemble Entertainment i deweloperzy z DigiTales zapraszają na noirowe śledztwo w przyszłości. Gra Lacuna jest dostępna od dzisiaj na Steam.

Jako zgorzkniały detektyw Neil Conrad, gracz musi rozwiązać zagadkę morderstwa oraz spisku, który zagraża całemu Układowi Słonecznemu. Do zakończenia gry nic nie będzie pewne. Niezwykle rozbudowany system dialogów, dynamiczny sposób prowadzenia konwersacji oraz barwni bohaterowie niezależni budują napięcie, które wzrasta z każdym przesłuchaniem. Jako agent Central Department of Investigation (CDI), Conrad będzie musiał poszukiwać śladów, bez których odkrycie złowieszczego spisku może być niemożliwe.

"Lacuna to pełna napięcia tajemnica, która klasycznej narracji noir dodaje unikalnego smaku poprzez osadzenie w przyszłości. Równocześnie gra nadaje powiew świeżości gatunkowi point’n’click dzięki mechanikom dostosowanym do współczesnego gracza. Prolog cieszył się bardzo dobrym odbiorem i wreszcie osoby, które w niego grały, mogą zakończyć sprawę" - mówi Stefan Marcinek, prezes Assemble Entertainment.

Reklama

Prolog Lacuny otrzymał 92% bardzo pozytywnych recenzji na Steam. Z pozoru gra przypomina klasyczną przygodówkę point’n’click. Równocześnie gra pozbywa się uciążliwych mechanik gatunku. Dialogi w grze się nie powtarzają i nie da się do nich wrócić, zagadki są intuicyjne, a historii nie przerywają zbędne wtrącenia. Gracze mogą zapomnieć o konieczności klikania na każdy piksel, by znaleźć rozwiązanie.

"Lacuna to nasz debiut i nie możemy uwierzyć, że wreszcie trafi do graczy. To projekt zrodzony z pasji, który zaczęliśmy jeszcze jako studenci. Strasznie cieszymy się, że inne osoby będą mogły zobaczyć wynik naszej pracy i bardzo nas ciekawi, do jakich rozwiązań dojdą gracze. Naszym zdaniem gry to najlepsze medium do opowiedzenia wciągającej i emocjonalnej historii. Z tym przeświadczeniem tworzyliśmy Lacunę" - mówią Jasmin Pfeiffer i Julian Colbus, współzałożyciele DigiTales Interactive.

Gra opiera się na sterowaniu klawiaturą, tajemnice mają uzasadnienie fabularne i są rozwiązywane narracyjnie. Z obiektami tła wchodzimy w interakcję opcjonalnie. To w połączeniu z rozgałęziającymi się dialogami powoduje, że wybory gracza mają znaczenie i mogą doprowadzić do jednego z wielu zakończeń. Gra otrzymała nagrodę za najlepszy prototyp podczas Game Award Saar oraz drugie miejsce dla najlepszej gry podczas Indie Game Fest 2019.

Lacuna dostępna jest od dzisiaj na Steam za 15,99 USD z premierową zniżką 15%. Gra posiada również edycję “Save the World" za 25,99 USD. 10% przychodów z tej wersji gry trafi do GoGiveOne, organizacji stworzonej przez WHO w celu finansowania szczepionek na COVID-19 w państwach, które nie mają na to środków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy