Kurtki w stylu Cyberpunk 2077 osiągają zawrotne ceny w sieci

​Jedną z głównych cech charakterystycznych głównej bohaterki lub bohatera Cyberpunk 2077 jest kurtka - z nietypowym, neonowym kołnierzem i napisem "Samuraj" na plecach. Gadżety w postaci takich elementów garderoby wręczano szczęśliwcom, którzy brali na E3 w pokazie rozgrywki.

Jak można się domyślać, części z obecnych na zamkniętej prezentacji nie wystarczy, że mieli okazję zobaczyć grę przed premierą. Błyskawicznie wywęszyli bowiem perspektywę zysków, wystawiając kurtki w serwisie aukcyjnym eBay. Ceny często zapierają dech w piersiach.

Ubrania znikają - co wydaje się potwierdzać, że popyt istnieje. Jeden z licytowanych egzemplarzy - z Polski - kosztuje obecnie niecałe 340 dolarów, licytowany aż przez 19 chętnych. Nieco niżej znaleźć można drugi egzemplarz, za okrągłe 400 dolarów, pochodzący już prosto ze Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Na eBayu znaleźć można także inne gadżety pochodzące prosto z targów w Los Angeles, w tym specjalne daszki-wizjery za 25 dolarów, czy też smycz z logo gry, wycenioną na skromne... 50 dolarów, czyli - w przeliczeniu - około 189 zł. Także i w tym przypadku sprzedawca jest z Polski.

Głos w tej sprawie zajął Rafał Jaki, odpowiedzialny w CD Projekt Red za rozwój biznesowy. Ten zaapelował do graczy, by nie kupowali kurtek za 400 dolarów, ponieważ podobny model powinien pojawić się wkrótce w ofercie oficjalnego sklepu prowadzonego przez polską firmę. Pozostaje zastanawiać się, czy to troska o portfele graczy, czy też o przyszłe zyski.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy