Reklama

​Kultowy pad z Xboxa 360 może powrócić!

Dla uczczenia 17 rocznicy premiery Xboxa 360 jedna z firm produkującej peryferia oficjalnie ogłosiła, że planuje produkcję kultowych padów, żywcem z tamtej konsoli.

Według informacji prasowej firma Hyperkin jest licencjonowanym producentem nowej linii przewodowych padów, które mają być wiernymi replikami kultowych kontrolerów, jakie były dołączane do Xboxów 360. Nowa wersja padów nosi nazwę po nazwie kodowej samego Xboxa 360, jaką ta konsola otrzymała przed prezentacją na targach E3 w 2005 roku czyli Xenon. To właśnie one zapoczątkowały wśród wielu graczy opinię, że pad do Xboxa jest jednym z najwygodniejszych kontrolerów na rynku, dlatego ich design nie uległ żadnym drastycznym modyfikacjom od tamtej pory.

Reklama

Stary pad dla nowych urządzeń

Pad Xenon będzie kompatybilny z Xboxami Series X i S, jak również pecetami z systemami Windows 10 i 11. Natomiast pierwsze grafiki wskazują, że nastąpi lekka modernizacja designu oryginalnych padów - nowa wersja otrzyma przycisk Share, znany z kontrolerów dla konsol obecnej generacji, jak również nieco zmienione i odpowiednio oznaczone przyciski Menu oraz View.

Specjaliści od replik

Firma Hyperkin nie po raz pierwszy będzie miała do czynienia z kontrolerami Xboxa, które niektórzy uznali już za muzealne zabytki. W 2018 roku ta sama firma wypuściła replikę Duke’a, kontrolera dołączanego do pierwszego Xboxa, który to pad swoją nazwę otrzymał z powodu dość potężnych rozmiarów. Natomiast w 2021 roku Hyperkin wypuścił specjalne wersje Duke’a, zaprojektowane z okazji 20. rocznicy pojawienia się pierwszej konsoli Xbox. Były to kontrolery w wersjach Xbox 20th anniversary oraz Halo 20th anniversary Cortana edition.

Wracając do Xenona - pad będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: czarnym, białym, różowym oraz czerwonym. Nie wiadomo jeszcze dokładnie ani kiedy pady pojawią się w sprzedaży, ani też jaka będzie ich cena. Można się ich jednak spodziewać gdzieś na początku przyszłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy