Reklama

Kultowy Legacy of Kain: Soul Reaver podobno doczeka się odświeżenia

​Informator kojarzony z Xboxem twierdzi, że kultowe już Legacy of Kain: Soul Reaver doczeka się w tym roku zremasterowanej wersji. Fani co prawda zapewne liczyli na pełnoprawny remake, ale i tak powinni ucieszyć się faktem powrotu tej nieco zapomnianej już marki.

Ponieważ Crystal Dynamics obecnie koncentruje swoje wysiłki na Marvel's Avengers, niektóre z jego wcześniejszych marek zostały porzucone. Obejmuje to popularną swego czasu serię narracyjną The Legacy of Kain. Obecnie cykl ten znajduje się w zawieszeniu i stan ten trwa, odkąd wydawca Eidos został przejęty przez Square Enix. Jednak właśnie pojawiła się plotka mówiąca o możliwości zremasterowania Legacy of Kain: Soul Reaver.

Seria zapadła się pod ziemię w 2016 roku, kiedy to drużynowa gra multiplayer Nosgoth, która rozgrywać miała się w tym samym uniwersum, została anulowana. W międzyczasie otrzymaliśmy jedynie prezentację anulowanego Legacy of Kain: Dead Sun od Climax Studios. Od tego czasu fani byli pozostawieni sami sobie, ale dzięki nowej plotce może pojawić się kolejna szansa na wskrzeszenie marki.

Reklama

Shpeshala Nicka, który powołuje się na to samo źródło, które ujawniło, iż id Software szykuje się do rzekomego rebootu serii Quake firmy id Software. Nick powiedział, że próbował się dowiedzieć, czy na pewno będzie to remaster, a nie remake, ale nie uzyskał dalszych wyjaśnień. Wiadomo jedynie, że zremasterowany tytuł ma zostać ogłoszony w tym roku, z możliwością pojawienia się na dużej imprezie.

Fani Legacy of Kain od lat wyczekują nowej odsłony lub remake'u gry. Ostatnia znana plotka dotycząca serii The Legacy of Kain dotyczyła remake'u Blood Omen: Legacy of Kain z zeszłego roku, za który odpowiadać miałoby Bluepoint Games. Jednak takie ogłoszenie nie nastąpiło (przeciek twierdził, że gra pojawi się na imprezie Sony PlayStation latem 2020 roku). Teraz zasugerowano, że zapowiedź tego remastera Soul Reavera zostanie ogłoszona na The Game Awards lub Gamescom. To jednak tylko spekulacje i czas pokaże, czy tak się stanie.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje