Kultowe Double Dragon powraca! Nowa gra od Arc System Works tym razem w 3D

Miłośnicy klasycznych bijatyk z automatów mają powody do radości – Arc System Works, twórcy takich hitów jak Guilty Gear i Dragon Ball FighterZ, ogłosili prace nad nową odsłoną serii Double Dragon. Tym razem, kultowa bijatyka typu side-scrolling przeniesie się w pełne 3D, przy jednoczesnym zachowaniu ducha oryginału z automatów arcade.

O dwóch takich, co podbili gatunek beat’em up’ów

Double Dragon po raz pierwszy ujrzało światło dzienne w 1987 roku, gra stała się pionierem gatunku beat 'em up’ów, wprowadzając graczy w role braci Lee. Celem była walka z kolejnymi falami przeciwników, by uratować Marion, ukochaną jednego z braci. Seria Double Dragon stała się potężną inspiracją dla innych producentów gier, doczekała się także licznych sequeli oraz spin-offów, w tym pamiętnego crossovera z Battletoads.

Nowe wydanie Double Dragona

W 2015 roku prawa do marki Double Dragon przejęła firma Arc System Works, która wypuściła na rynek Double Dragon 4 - produkcja spotkała się z mieszanymi reakcjami recenzentów. Odmienna sytuacja miała miejsce w przypadku najnowszego spin-offa - Double Dragon Gaiden: Rise of the Dragons, który, pomimo kilku niedociągnięć (m.in.: brak trybu online podczas premiery) i pewnych zastrzeżeń, co do poziomu trudności, ostatecznie został ciepło przyjęty przez społeczność fanów.

Reklama

Double Dragon Revive - klasyka spotyka nowoczesność

Zgodnie z informacjami opublikowanymi w Famitsu, nowa odsłona serii nosi tytuł Double Dragon Revive i ma wiernie odwzorowywać akcję z klasyków sprzed lat, ale już z nowoczesnymi modelami postaci, renderowanymi w 3D. Biorąc pod uwagę doświadczenie Arc System Works w grach z gatunku bijatyk (m.in. seria Guilty Gear), fani powinni móc odetchnąć z ulgą i w całkowitym spokoju oczekiwać imponujących pod względem wizualnym walk, które mają przenieść pamiętną rozgrywkę na zupełnie nowy poziom.

Jak można zauważyć na pierwszych zrzutach ekranu Double Dragon Revive przedstawi historię bohaterów oraz ich wrogów w stylu nawiązującym do japońskich serii anime. Bliźniacy Lee oraz pozostałe postaci mają zyskać odświeżony wygląd. Efekty wizualne gry przypominają nieco najnowszą odsłonę Street Fightera 6, co z pewnością przypadnie do gustu fanom produkcji Capcomu.

Czy Double Dragon Revive przywróci magię arcade?

Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona, wiadomo jedynie, że Double Dragon Revive zadebiutuje w 2025 roku na platformach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox i PC. Czy nowa odsłona przyciągnie zarówno starych, jak i nowych fanów? Tego na razie nie wiadomo, ale sam powrót serii to wydarzenie, na które wielu fanów side-scrollowanych bijatyk czekało od lat. Nowoczesne podejście do klasyki może sprawić, że gra stanie się wielkim hitem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy