Reklama

Ktoś ukradł przedmioty setkom graczy Fallout 76

Fallout 76 to dar, który nie przestaje zaskakiwać. Przynajmniej jeśli mowa o pisaniu artykułów punktujących kolejne problemy z tą sieciową produkcją. Już wydawało się, że rok zakończymy bez kolejnych kontrowersji, ale nie udało się, ponieważ ktoś ukradł przedmioty setkom graczy.

Nieznany osobnik - lub większa ich liczba - w ubiegły weekend wykorzystała błąd, za pomocą którego rabowano cały ekwipunek graczy, którzy poświęcili na jego zebranie niekiedy długie dnie i tygodnie. Bethesda zadziała szybko i wydała łatkę, lecz nie wiadomo, czy przedmioty zostaną zwrócone.

W niedzielę w serwisie YouTube pojawił się materiał wideo, prezentujący cały proceder. Ten jest wyjątkowo prosty: wystarczyło pobrać specjalny program z forum Unknowncheats.me dla oszustów, a następnie stanąć wystarczająco blisko innego użytkownika, by móc podprowadzić ekwipunek.

Reklama

Serwis społecznościowy Reddit został szybkom zalany ostrzeżeniami, by nie logować się na serwery, nawoływano też do Bethesdy, by ta zajęła się problemem. Na łatkę trzeba było poczekać do poniedziałku. Na godzinę wyłączono produkcję, by zająć się tym poważnym błędem w kodzie.

"Pragniemy przeprosić wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku tej usterki" - napisał przedstawiciel firmy w komunikacie do fanów. Jak dodaje, twórcy "przyglądają się" obecnie sposobom na zadośćuczynienie. Miejmy nadzieję, że oznacza to zwrot zagrabionych dóbr, często bardzo cennych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy