Reklama

Książę i Tchórz: Polski klasyk będzie można uruchomić w programie ScummVM

Książę i Tchórz to jedna z najbardziej znanych i kultowych polskich przygodówek.

Wydana w 1998 roku produkcja może jednak sprawiać poważne problemy na współczesnych systemach operacyjnych. Wkrótce nie będzie to problemem - trwają prace nad przystosowaniem gry do działania pod programem ScummVM.

Czym jest ScummVM? To emulator, który pozwala uruchamiać starsze produkcje na współczesnych systemach operacyjnych (a także na smartfonach i konsolach, ale bardzo często wymaga to modyfikacji oprogramowania, czego szczerze odradzamy). Dzięki temu można zagrać w znane klasyki na dzisiejszych komputerach.

Wkrótce w ten sposób będzie można uruchomić Księcia i Tchórza, a więc kultową (chyba można użyć tego określenia) przygodówki Metropolis Software. Nad przystosowaniem gry do działania w programie ScummVM pracuje Łukasz Wątka, student Politechniki Gdańskiej.

Reklama

Ale to nie wszystko - produkcja zostanie także po raz pierwszy przetłumaczona na język angielski, dzięki czemu i zachodni gracze będą się mogli zapoznać z naszą rodzimą perełką. Na razie data premiery Księcia i Tchórza pod ScummVM nie jest znana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy