Reklama

Kryzys BioWare i ogromne problemy Anthem

​Serwis Kotaku opublikował obszerny artykuł opisujący wieloletni proces produkcji sieciowego Anthem, powołując się na kilkanaście anonimowych źródeł wewnątrz BioWare. Tekst ujawnia ogromne problemy wewnątrz studia, a także liczne problemy i zaniedbania podczas siedmiu lat prac.

Olbrzymi artykuł porusza wiele istotnych treści, lecz wśród najważniejszych informacji można wymienić chyba to, że choć Anthem zapowiedziano już w 2012 roku, to faktyczna prace nad grą przeprowadzono w ostatnich kilkunastu miesiącach.

Tytuł produkcji miał początkowo brzmieć Beyond, ale został on zmieniony w przez problemy z rejestracją, na kilka tygodni przed ujawnieniem na targach E3 w 2017 roku. Ta zmiana była podobno sporym zaskoczeniem dla samych twórców i nie miała większego oparcia w fabule.

Kotaku opisuje mnóstwo innych przykładów na ogromną dezorganizację pracy i ogólny chaos decyzyjny. Dla przykładu, mechanika latania znikała i pojawiała się w grze kilka razy, a ostatecznie została dodana na dobre dlatego, że spodobała się jednemu z wysoko postawionych menedżerów.

Reklama

Twórcy z BioWare mieli też spore z tak zwanym "crunchem", czyli okresem wytężonej pracy, co często prowadziło nawet do tego, że deweloperzy musieli odchodzić na przedłużające się urlopy wypoczynkowe, z których niekiedy nie wracali. Tymczasem braki kadrowe zaburzały prace.

Wszystko to sprawiało, że od zapowiedzi w 2012 roku Anthem pozostawało na dobrą sprawę w fazie pre-produkcji przez ponad pięć lat, podczas gdy twórcy ciągle nie mogli zgodzić się na ostateczną wizję. Prace ruszyły na kilkanaście miesięcy przed premierą, lecz wtedy było już za późno.

Po publikacji artykułu studio wystosowało oficjalny komunikat na swojej stronie, w której nie zaprzecza żadnej tezie zawartej w tekście, lecz jest wyraźnie oburzone, że artykuł w ogólne powstał, co jest chyba najlepszym potwierdzeniem faktu, że BioWare ma obecnie spore problemy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy