Krowy w Rosji noszą gogle rzeczywistości wirtualnej

​Ludzie, kontrolowani przez maszyny, żyją w permanentnej rzeczywistości wirtualnej, żeby nie zdawać sobie sprawy, że w prawdziwym świecie są wykorzystywani jako tanie źródła energii. Teraz ten opis fabuły filmu Matrix można podpiąć także do... krów zamieszkujących jedną z farm nieopodal Moskwy.

W ramach przeprowadzonego tam eksperymentu mleczne krówki założyły na głowy specjalnie przystosowane gogle rzeczywistości wirtualnej. Celem było sprawdzenie, czy takie zastosowanie sprzętu może zmniejszyć "niepokój", a co za tym idzie, przełożyć się na więcej mleka.

Wytypowane stado nosiło urządzenia, które trzeba było oczywiście specjalnie zmodyfikować, by pasowały do kształtu krowiej głowy. Na ekranach wyświetlano sielankowy obraz letniego pola, skąpanego w słoneczku oraz obfitującego w pyszną, soczystą trawkę. Jak na wczasach!

Rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa i Żywności zdecydowało się na sprawdzenie takie pomysłu po tym, jak znalazło badania, według których emocjonalny stan krowy oraz ilość generowanego mleka to wartości bezpośrednio powiązane. W skrócie: im szczęśliwsza jest krówka, tym więcej mleka daje.

Reklama

Nie opublikowano jeszcze wyników eksperymentu z rzeczywistością wirtualną. Być może wyłoni on pierwszego krowiego Neo?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: VR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy