Krótkometrażowy filmy Anthem jest bardzo krótki

​Zapowiedź faktu, że Neill Blomkamp wyreżyseruje aktorski film krótkometrażowy w ramach promocji gry akcji Anthem od BioWare została bardzo ciepła przyjęta przez graczy - to w końcu autor cenionego "Dystryktu 9". Emocje znacznie opadły, gdy produkcja została już opublikowana.

Fani oczekiwali w "Anthem: Conviction" na jakąś fabułę, lecz efekt końcowy obejmuje niecałe cztery minuty i stanowi raczej rozbudowany trailer, z mnóstwem rwanych scen i efektów specjalnych w dżungli. Jedynym elementem wyróżniającym jest fakt, że zaangażowano prawdziwych aktorów.

Nie da się jednak ukryć, że klip posiada pewne założenia fabuły, ze zdradą i tajemnicami uniwersum przygotowanego przez BioWare. Być może Electronic Arts rozwinie temat w pełnoprawnej ekranizacji? To obecny tylko myślenie życzeniowe, ponieważ gra najpierw musi się sprzedać.

Reklama

W Anthem wcielamy się w pilotów potężnych kombinezonów bojowych pod nazwą javelin. Mamy swobodny dostęp do przeróżnych misji, wykonywanych z maksymalnie trójką znajomych. Premiera dokładnie za tydzień, 22 lutego, na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Jednym z głównych celów prowadzonych bohaterów jest znajdowanie artefaktów, pozostawionych na planecie przez tajemniczą rasę obcych. Te przedmioty są bardzo niebezpieczne, więc zadaniem graczy jest odszukanie, a następnie ich wyłącznie, co brzmi prosto tylko w teorii.

Rozgrywkę zaczynamy zawsze w Tarsis, gdzie jesteśmy zdani na własną rękę. W ten sposób BioWare może zaoferować treści kojarzone z produkcjami stawiającymi na kampanię dla jednego gracza: wybory moralne, rozmowy z postaciami niezależnymi, rozwijanie związków i tak dalej.

W celu dłuższego pozostania w powietrzu będziemy musieli schłodzić nasz pancerz wspomagany. W tym celu będziemy mogli na przykład szybować w okolicach wodospadu, lub też postawić na pionowy lot w dół, by schłodzić systemu powietrzem.

Podczas eksploracji nie brakuje także poukrywanych w zakamarkach skrzyń, mniejszych podziemi do oczyszczenia oraz wydarzeń specjalnych. Co interesujące, twórcy z BioWare potwierdzili już jakiś czas temu, że w Anthem nie znajdziemy za to płatnych skrzyń z losową zawartością.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anthem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy