Reklama

Krótkometrażowy film na podstawie Papers, Please z nowym zwiastunem

​Do sieci trafił nowy zwiastun "Papers, Please" - krótkometrażowego filmu na podstawie niezależnej grze o tej samej nazwie.

W prace nad ekranizacją zaangażował się twórca oryginalnego tytułu - Lucas Pope. Developer pomaga przy niemalże każdym elemencie powstającego projektu, w tym między innymi scenariuszu oraz kwestiach producenckich.

Za przygotowanie historii odpowiadają początkujący twórcy z Rosji - Lilia i Nikita Ordyńscy. Drugi członek duetu zajmuje się także reżyserią. W rozmowie z brytyjskim Eurogamerem artysta wyjaśnił, że film nie ma wsparcia żadnego większego studia, podkreślając, że jest to niezależny projekt bazujący na niezależnej grze.

Reklama

Oryginalna produkcja ukazała się w 2013 roku. Akcję tytułu osadzono w fikcyjnej Aristoczce, która jest krajem totalitarnym. Gracze wcielają się w anonimowego urzędnika pracującego na przejściu granicznym, a głównym zadaniem jest sprawdzanie papierów petentów.

W trakcie rozgrywki wielokrotnie trzeba podjąć różne decyzje moralne. Istnieje możliwość nagięcia przepisów, by pomóc osobom starającym się uciec z opresyjnego państwa. Tyle tylko, że ewentualne przyłapanie na łamaniu prawa może poskutkować przykrymi konsekwencjami - nie tylko dla bohatera, ale i jego rodziny.

W ekranizacji w rolę urzędnika wcieli się Igor Sawoczkin - rosyjski aktor znany między innymi z "Lewiatana", którego nominowano do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Natomiast oglądając sam zwiastun można odczuć klimat wschodnioeuropejski klimat.

Data premiery "Papers, Please" nie jest na razie znana. Obraz powinien jednak ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku i najprawdopodobniej zostanie udostępniony za darmo. Wspomniany trailer można zaś zobaczyć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje