Krótkometrażowy film na podstawie Papers, Please już dostępny

​Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, w miniony weekend w internecie zadebiutował "Papers, Please" - krótkometrażowy film na podstawie niezależnej grze o tej samej nazwie.

W prace nad ekranizacją zaangażował się twórca oryginalnego tytułu - Lucas Pope. Developer pomagał przy niemalże każdym elemencie powstającego projektu, w tym scenariuszu oraz kwestiach producenckich.

Za przygotowanie historii odpowiadają początkujący twórcy z Rosji - Lilia i Nikita Ordyńscy. Drugi członek duetu zajmował się także reżyserią. W rozmowie z brytyjskim Eurogamerem artysta wyjaśnił, że film nie miał wsparcia żadnego większego studia, podkreślając, że jest to niezależny projekt bazujący na niezależnej grze.

Pierwowzór ukazał się w 2013 roku. Akcję tytułu osadzono w fikcyjnej Aristoczce, która jest krajem totalitarnym. Gracze wcielają się w anonimowego urzędnika pracującego na przejściu granicznym, a głównym zadaniem jest sprawdzanie papierów petentów.

Reklama

W trakcie rozgrywki wielokrotnie trzeba podjąć różne decyzje moralne. Istnieje możliwość nagięcia przepisów, by pomóc osobom starającym się uciec z opresyjnego państwa. Tyle tylko, że ewentualne przyłapanie na łamaniu prawa może poskutkować przykrymi konsekwencjami - nie tylko dla bohatera, ale i jego rodziny.

W ekranizacji w rolę urzędnika wcielił się Igor Sawoczkin - rosyjski aktor znany między innymi z "Lewiatana", którego nominowano do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. W krótkometrażowym obrazie na podstawie "Papers, Please" nie zabrakło wschodnioeuropejskiego klimatu.

Produkcję można obejrzeć poniżej (dostępne są też polskie napisy):

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy